Astarter | DeFi w Cardano

1 month ago    122 views
Telegram LinkedIn
RavenDex, First Cross-Chain Swap DEX On The Cardano Ecosystem

Cardano ma apetyt na DeFi. EMURGO, oficjalne komercyjne ramię Cardano, ogłosiło plany uruchomienia Astarter. Celem projektu jest budowa infrastruktury zdecentralizowanych finansów w tej sieci.

EMURGO, the official commercial arm of @Cardano, has teamed up with Shenzhen-based technology firm Blockchain 4A to form Astarter, a joint venture to build #DeFi services infrastructure on CARDANO! https://t.co/Fq5F0UUanS$ADA /1 https://t.co/9e9qwBxH0u

— EMURGO (@emurgo_io) September 16, 2021

DeFi w Cardano | EMURGO ogłasza Astarter

Hard fork Alonzo z powodzeniem zintegrował funkcjonalności smart kontraktów z blockchainem Cardano. Zapewniło to programistom Cardano możliwość rozpoczęcia wdrażania różnych zdecentralizowanych aplikacji (dApps), w tym DeFi, NFT i innych dla użytkowników blockchaina ADA.

Astarter rozpocznie opracowywanie platformy IDO, która zostanie wydana pod koniec roku, a także zdecentralizowanej giełdy (DEX) na blockchainie drugiego największego altcoina pod względem kapitalizacji rynkowej.

W planach znalazła się również integracja funkcji pożyczkowych (zdecentralizowany rynek pieniężny). Usługi te mają na celu zapewnienie większej użyteczności użytkownikom sieci i udostępnienie usług finansowych coraz większej liczbie osób.

DeFi cały czas na fali

„W ciągu ostatniego roku, DeFi bardzo szybko zyskało na popularności […]. Szerszy zakres usług promuje integrację finansową i spójność społeczną, szczególnie w obszarach pozbawionych dostępu do tradycyjnych usług finansowych” – zauważył dyrektor generalny EMURGO Ken Kodama.

„Zdecentralizowane finanse przemówiły do ​​społeczności kryptowalutowej dzięki zwiększonej transparentności, bezpieczeństwu i wiarygodności przetwarzania transakcji finansowych. Wartość aktywów cyfrowych zarządzanych w aplikacjach DeFi gwałtownie wzrosła”.

Według raportu Światowego Forum Ekonomicznego i Wharton Blockchain and Digital Asset Project, wartość aktywów cyfrowych zablokowanych w smart kontraktach DeFi wzrosła z 670 milionów dolarów do 13 miliardów dolarów, a łączna liczba portfeli użytkowników tego sektora wzrosła w latach 2019-2020 ze 100 000 do 1,2 miliona.

W raporcie stwierdzono również, że „DeFi reprezentuje wyraźny i potencjalnie znaczący rozwój, zarówno w przestrzeni blockchain, jak i ogólnie usług finansowych”. Obecnie w aplikacjach DeFi zablokowanych jest około 150 miliardów USD (TVL).

Może Cię zainteresować:

Najbardziej interesują mnie praktyczne zastosowania blockchain i kryptowalut. Głęboko wierzę w tą technologię i z uwaga śledzę zmiany w tym zakresie. Jestem przekonany, że blockchain zmieni świat na dobre i to już niedługo. W BitHub pełnię obowiązki Redaktora Naczelnego. Staram się dbać o to, aby najważniejsze informacje ze świata kryptowalut docierały do Was w szybki i rzetelny sposób. Dostarczam Wam zarówno newsy, jak również dłuższe artykuły. Prywatnie hodluję BTC, ETH, LTC. Interesuję się modelarstwem oraz językiem i kulturą Japonii.


P2P Finance - Maximize your passive income with Cardano's first DeFi ecosystem.
P2P Finance is the first ecosystem that introduces an Affiliate / Referral program, with address milestones, to the DeFi industry. The P2P Token has 4 utilities, used to unlock the plethora passive earning opportunities within the platform. More Info - https://p2p.finance
Read the article in Bithub

P2P Finance - Maximize your passive income with Cardano's first DeFi ecosystem