Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

03/06/2024

·

66 views


Analistten Kritik Uyarı: “Cardano (ADA) Harekete Geçebilir!”

Bitcoin'deki volatilite sonrası Cardano gibi popüler altcoinlerin performansı öne çıktı. Analiste göre, Cardano, 2021'deki boğa piyasasındaki performansını tekrarlayabilir. Cardano'nun fiyatı son zamanlarda önemli artışlar gösterdi. Piyasa etkisi: Nötr

Analistten Kritik Uyarı: “Cardano (ADA) Harekete Geçebilir!”

Lider kripto para birimi olan Bitcoin’de (BTC) yaşanan volatilite sonrasında gözler altcoinlere çevrildi. Kıdemli kripto para analisti Ali Martinez’e göre popüler altcoinlerden Cardano (ADA), 2021 boğa piyasasındaki performansına benzer sinyaller sergiledi.

ADA’da 10 Dolar Hedefi!

Analist kripto para biriminde beklentilere yol açan rallinin kolay olmayacağını belirterek bunun yerine ADA, 10 dolara yükselmeden önce bir düzeltmeye maruz kalabilir. Aralık 2021 tarihinde ADA’nın fiyatı 0,15 dolar seviyelerindeydi. Ancak 10 ay sonra fiyat arttı ve Eylül 2021 itibarıyla 3 dolar seviyesinden işlem gördü. Bu yıl içerisinde token, Bitcoin’in (BTC) yükseliş trendini takip etmekte zorlandığı 2023’teki zayıf performansından iyileşmeye kararlı görünüyor.

Son 30 gün içerisinde ADA’nın fiyatı %53,28 oranında artarak 0,77 dolardan işlem gördü. Ancak bu önemli sıçramadan önce token daha iyi performans gösterebileceğinin sinyallerini vermişti. Cardano’nun üstün olduğu alanlardan biri de tutarlı bir yükseliş ölçütü olarak hizmet eden geliştirme faaliyeti. Zincir üstü verilere göre ADA’nın sosyal hakimiyeti %0,30’a düştü. Sosyal Hakimiyet, bir kripto para projesinin ilk 100’deki diğer projelerle karşılaştırıldığında tartışılma oranını ölçer.

ADA’da On-Chain Veriler

Bu nedenle düşüş, yatırımcıların gözlerini ADA’dan ayırdığı anlamına gelebilir. Ancak fiyat hareketi açısından sosyal hakimiyetin azalması bir artı olarak görülebilir. Bunun nedeni ise son derece yüksek bir sosyal hakimiyetin yerel bir zirveye imza atması gösteriliyor. Bu nedenle ADA’nın fiyatının yükselme potansiyeli olabilir. Bununla birlikte uzmanlara göre fibonacci uzantısından gelen sinyaller, ADA fiyatının yakın vadede 1,40 dolara kadar yükselebileceğini gösterdi. Para akışı endeksi (MFI) ile ilgili veriler ise artış gösteriyor.

Yüksek bir MFI verisi, ADA’ya çok fazla sermaye akınını gösteriyor. 80.25 seviyesindeki okuma ADA’nın aşırı alımda olduğunu işaret etti. ADA düzeltme yaparsa fiyat 0,65 dolara düşebilir. Fiyat hareketinin ayrıca Cardano’nun kilitli toplam değeri (TVL), ekosisteme güvenin geri döndüğünün sinyalini verebilir. Yazı kaleme alındığında TVL 495,14 milyon dolara yükseldi, bu durumda piyasa oyuncularının protokole daha fazla token kilitlediğini gösterebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/analistten-kritik-...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano İçin Karanlık Saatler! ADA Yatırımcılarını Panik Sardı
CoinTürk
Cardano İçin Karanlık Saatler! ADA Yatırımcılarını Panik Sardı

last Wednesday at 4:16 PM

·

18 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)