Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

01/19/2024

·

64 views


Analistten Kritik Uyarı: “Bitcoin’de (BTC) Bu Formasyon Tehlikeli!”

Kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin'in önceki üç halving döngüsünde gözlenen bir modelin tekrar ortaya çıkabileceği uyarısında bulundu. Cowen'a göre, Bitcoin, halving yılının ilk çeyreğinde her zaman boğa piyasası destek bandına düşüş yaşayabilir. Analist, Bitcoin'in boğa piyasası destek bandının bir destek seviyesi olarak kalıp kalmayacağının ABD ekonomisinin durumuna bağlı olduğunu ifade etti. Piyasa etkisi: Nötr

Analistten Kritik Uyarı: “Bitcoin’de (BTC) Bu Formasyon Tehlikeli!”

Cardano (ADA) son ​​birkaç ayda balina aktivitesinde bir artış gördü. Zincir içi veri sağlayıcısı IntoTheBlock, 18 Ocak’ta X üzerinden yayınlanan bir gönderide, ADA’nın günlük balina işlemlerinde ortalama 13 milyar dolar elde ettiğini belirtti.

ADA’da ETF Onayı Etkileri

Veri sağlayıcı bunun Ethereum’un (ETH) günlük 5 milyar dolarlık balina işlem hacminden %160 daha fazla olduğunu ekledi. Balina faaliyetindeki telaşa rağmen ADA’nın fiyatı önemli ölçüde değişmeyi reddetti. Yazı kaleme alındığında 0,49 dolar seviyesinden işlem görüyorken geçen ay içerisinde %19 azaldı.

21milyon.com web sitesinden alınan verilere göre, yalnızca geçen hafta ADA’nın fiyatı %15 geriledi. ADA, mevcut değeriyle ETF onay öncesi fiyat seviyesine geri döndü. 10 Ocak’ta Bitcoin Spot ETF onayını takip eden genel altcoin piyasası yükselişi nedeniyle ADA’nın fiyatı %21 artışla 11 Ocak itibarıyla hızlı bir şekilde 0,61 dolara yükseldi.

Cardano’da Güncel Veriler

Ancak ETF onayına yönelik heyecan azaldıkça, ADA’nın kripto paraya yönelik gerçek bir talebin olmamasıyla desteklenen yükselişi bir geri dönüşü başlattı. ADA’nın fiyatı 11 Ocak’tan bu yana %20 düştü. ADA’ya olan talepteki düşüşün açık bir göstergesi, 24 saatlik grafikte gözlemlenen temel momentum göstergeleriydi. Yazı kaleme alındığında token’ın göreceli güç endeksi (RSI) ve para akışı endeksi (MFI) ilgili merkez çizgilerinin altına sabitlenmişti.

ADA’nın RSI’si 41.11’de düşüş trendindeydi, MFI’si ise 48.53’tü. Bu değerlerde, bu göstergeler madeni para satışlarının birikimi geride bıraktığını gösterdi. ADA’nın spot piyasasından artan likidite çıkışının sinyalini veren Chaikin Para Akışı (CMF), -0,04 seviyesindeydi. Sıfırın altındaki bir CMF değeri, sermayenin kaldırıldığını gösterdiği için piyasadaki zayıflığın bir işaretidir. Bunun bir token’ın fiyatı üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturduğu biliniyor. ADA’nın yılbaşından bu yana düşük fiyat hareketi nedeniyle piyasa değerinin gerçekleşen değere (MVRV) oranı 4 Ocak’tan bu yana negatif durumda. Bu, çoğu ADA yatırımcısının paralarını gerçekleşmemiş zararlarla tuttuğu anlamına gelebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

TapTax - Cardano Crypto Taxes Made Simple. Available Now!

Simplify your Crypto Tax experience! From a passive holder, to day trader, to NFT project, we have your taxes covered.BUY NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/analistten-kritik-...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano Kurucusundan Brave Çağrısı Geldi! Entegrasyon Yakın Mı?
CoinTürk
Cardano Kurucusundan Brave Çağrısı Geldi! Entegrasyon Yakın Mı?

last Thursday at 4:16 PM

·

8 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)