Logo
Cardano Ecosystem

Kriptokoin

05/02/2023

·

28 views


Analistlerin Mayıs Altcoin Listesi: Bu 5'i Patlamaya Hazır! Kriptokoin.com

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere 2023 yılında kripto para birimi endüstrisi birçok zorlukla karşılaştı. Bununla birlikte, piyasa yılın başından bu yana hala yükselişte kabul ediliyor. Bu nedenle...

Analistlerin Mayıs Altcoin Listesi: Bu 5'i Patlamaya Hazır! Kriptokoin.com

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere 2023 yılında kripto para birimi endüstrisi birçok zorlukla karşılaştı. Bununla birlikte, piyasa yılın başından bu yana hala yükselişte kabul ediliyor. Bu nedenle uzmanlar, altcoinlere yönelik analizlerini sürdürüyor ve Mayıs ayında bu 5 altcoin projesinin patlama yaşayabileceğini aktarıyor! İşte detaylar…

Uzmanlar açıkladı: Mayıs ayında bu 5 altcoin projesi patlama yaşayabilir!

Ripple (XRP)

Listenin ilk sırasında Ripple (XRP) yer alıyor. Ripple, finans kurumları için ödeme çözümleri sunan bir blockchain şirketidir. XRP, Ripple ağının yerel kripto para birimi olarak karşımıza çıkarken ve sınır ötesi ödemeleri ve anlaşmaları kolaylaştırmak için kullanılabilir. XRP, hızlı ve düşük maliyetli işlem potansiyelinin yanı sıra büyük finans kurumlarıyla olan ortaklıkları nedeniyle bazı yatırımcılar tarafından iyi olarak değerlendiriliyor. Ek olarak, XRP’nin sınırlı bir arzı var ve bu da bazılarının zaman içinde değerini artırabileceğine inanıyor.

Ripple SEC Davasını Kazanırsa XRP Fiyatı Ne Olur?

Bununla birlikte, Aralık 2020’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), XRP’nin kayıtsız bir menkul kıymet olduğunu ve Ripple’ın 1,3 milyar doların üzerinde kayıtsız bir menkul kıymet teklifi gerçekleştirdiğini iddia ederek Ripple aleyhine dava açtı. O zamandan beri XRP önemli yasal zorluklarla karşı karşıya kaldı ve SEC davasına yanıt olarak birkaç kripto para borsası XRP’yi listeden çıkardı ve işlemleri askıya aldı. XRP’nin değeri de davanın duyurulmasının ardından önemli ölçüde düştü. Bu yüzden analistler, Mayıs ayında XRP için bir yükseliş öngörüyor. Anlık olarak XRP, 0.46 dolardan işlem görüyor ve 23 milyar dolarlık piyasa değerine sahip.

Arbitrum (ARB)

Listenin ikinci sırasında ARB bulunuyor. ARB, uzmanlara göre Mayıs ayında bir yükselişle yatırımcılarına sürprizler sunabilir. Bununla beraber Arbitrum, Ethereum için ağın ölçeklenebilirliğini, hızını ve satın alınabilirliğini artırmayı amaçlayan bir Layer-2 ölçeklendirme çözümüdür. Bir blockchain araştırma ve geliştirme şirketi olan Offchain Labs tarafından geliştirilmiş ve Ağustos 2021’de piyasaya sürülmüştür. Arbitrum’un en önemli avantajlarından biri, mevcut Ethereum akıllı sözleşmeleri ve dapp’leriyle uyumlu olmasıdır; bu, geliştiricilerin uygulamalarını Arbitrum ağına kolayca taşıyabilecekleri anlamına gelir. Bu da Arbitrum’u Ethereum tabanlı uygulamalarının performansını artırmak isteyen işletmeler ve geliştiriciler için cazip bir seçenek haline getiriyor.

Ayrıca Arbitrum, front-running ve re-entrancy saldırıları gibi yaygın saldırıları önlemek için tasarlanmış rollup teknolojisi ile güvenliğe güçlü bir şekilde odaklanmaktadır. Platform ayrıca ek güvenlik katmanlarıyla yatırımcıların dikkatini çekiyor. Birçok yatırımcı, Ethereum ağının ölçeklenebilirliğini ve satın alınabilirliğini önemli ölçüde geliştirme potansiyeli nedeniyle Arbitrum’un iyi bir proje olduğunu düşünüyor. Platformun mevcut Ethereum akıllı sözleşmeleriyle uyumluluğu ve güvenliğe odaklanması, onu Ethereum tabanlı uygulamalarının performansını artırmak isteyen işletmeler ve geliştiriciler için cazip bir seçenek haline getiriyor. Anlık olarak ARB, 1.32 dolardan işlem görüyor ve piyasa değeri 1.6 milyar dolar seviyesinde yer alıyor.

Stellar (XLM)

Stellar, hızlı ve düşük maliyetli sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmayı amaçlayan merkezi olmayan bir blockchain ağı olarak karşımıza çıkıyor. Bir başka popüler kripto para birimi olan Ripple’ın da kurucularından olan Jed McCaleb tarafından 2014 yılında oluşturulmuştur. Stellar, düşük ücretlerle hızlı ve güvenli işlemler yapılmasını sağlayan Stellar Consensus Protocol (SCP) adlı benzersiz bir mutabakat algoritması kullanmaktadır. Ağın yerel kripto para birimi, işlem ücretlerini ödemek ve sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için kullanılan Lumens (XLM) olarak adlandırılır.

Birçok yatırımcı, sınır ötesi ödemelerde devrim yaratma ve dünya çapında finansal katılımı artırma potansiyeli nedeniyle Stellar’ın iyi bir satın alma olduğunu düşünüyor. Platformun benzersiz özellikleri, güçlü ortaklıkları ve şeffaflığa odaklanması, onu hem işletmeler hem de bireyler için cazip bir seçenek haline getiriyor. XLM, anlık olarak 0.09206 dolardan işlem görüyor ve 2.45 milyar dolarlık piyasa değerine sahip.

Cardano (ADA)

Uzmanlara göre Mayıs ayında kripto para piyasasını sallayacak bir başka altcoin ise Cardano olarak açıklanıyor. Cardano, 2015 yılında Charles Hoskinson tarafından ölçeklenebilirlik, sürdürülebilirlik ve akademik titizliğe odaklanarak oluşturulan merkezi olmayan bir blockchain platformudur. Daha fazla verimlilik ve esneklik sağlamak için bir proof-of-stake konsensüs mekanizması ve iki katmanlı bir mimari kullanır. Platformun yerel kripto para birimi, işlemler için ödeme yapmak ve akıllı sözleşmeler yürütmek için kullanılan ADA’dır. Cardano, uzun vadeli büyüme ve benimsenme potansiyelinin yanı sıra gelişmiş özellikleri ve arkasındaki ekip nedeniyle birçok yatırımcı tarafından iyi bir satın alma olarak kabul edilmektedir.

MATIC, XRP, ADA ve SOL İçin Patlayıcı Tahminler! Ne Geliyor?

Anlık olarak Cardano (ADA), 0.3855 dolardan işlem görüyor ve anlık olarak 13.1 milyar dolarlık piyasa değerine sahip bulunuyor.

Injective (INJ)

Listede yer alan bir başka altcoin ise INJ olarak karşımıza çıkıyor. Injective Protocol, Cosmos SDK/Tendermint ve Ethereum üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan bir Layer-2 değişim protokolüdür. Yavaş işlem hızları, şeffaflık eksikliği ve hacklenme riski gibi geleneksel merkezi borsaların karşılaştığı bazı önemli sorunları çözmeyi amaçlıyor.

Platform, sıfır gas ücreti ve anında işlem gerçekleştirme ile hisse senetleri, vadeli işlemler ve türevler dahil olmak üzere herhangi bir varlık için tamamen merkezi olmayan piyasaların oluşturulmasına olanak tanır. Injective ayrıca, farklı blockchain ağları arasında yüksek derecede birlikte çalışabilirlik sağlayan benzersiz bir “emir defteri” sistemi kullanarak varlıkların birden fazla chainde alınıp satılmasını mümkün kılar. Ek olarak, doğrulayıcıların ağı güvence altına almak ve ödüller kazanmak için INJ coinlerini yatırdığı bir proof-of-stake (PoS) konsensüs mekanizması kullanır. Genel olarak, Injective Protocol herkes için daha adil, daha erişilebilir ve daha verimli bir ticaret ortamı yaratmayı amaçlamaktadır. Anlık olarak INJ, 7.55 dolardan işlem görüyor ve 600 milyon dolarlık piyasa değerine sahip bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

AD

NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

NotifyLog is a powerful tool for events tracking and analytics. It helps you to track events from your website, mobile app, and server.CREATE YOUR FREE ACCOUNT


Read Original Article on Kriptokoin

ORIGINAL SOURCE

https://kriptokoin.com/analistlerin-mayi...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from Kriptokoin

See more
Yalanlandı: Ünlü CEO Popüler Altcoin İle İlgili Planı Açıkladı Kriptokoin.com
Kriptokoin
Yalanlandı: Ünlü CEO Popüler Altcoin İle İlgili Planı Açıkladı Kriptokoin.com

yesterday at 4:49 PM

·

2 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more
WingRiders Governance Token    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics