Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

10/25/2023

·

66 views


Altcoin'in Önlenemez Yükselişi Başladı Mı? Cardano (ADA) 1 Dolar Olacak Mı? › COINTURK

Cardano,Bitcoin‘in 35.000 dolar seviyesinde bulunduğu kısa süre boyunca kripto para piyasasında heyecan altcoin’lerden bir tanesi olarak dikkat çekti. Piyasa değerine göre sekizinci sırada bulunan ADA,...

Altcoin'in Önlenemez Yükselişi Başladı Mı? Cardano (ADA) 1 Dolar Olacak Mı? › COINTURK

Cardano,Bitcoin‘in 35.000 dolar seviyesinde bulunduğu kısa süre boyunca kripto para piyasasında heyecan altcoin’lerden bir tanesi olarak dikkat çekti. Piyasa değerine göre sekizinci sırada bulunan ADA, arzulanan 1 dolar fiyat seviyesine doğru hareket ettikçe yatırımcılar arasında daha çok konuşulmaya devam ediliyor.

ADA’nın fiyatındaki bu yeniden canlanma, tek bir gün içinde tüm kripto sektörünün piyasa değerine 100 milyar dolardan fazla para girişi yaşandı. Bu olay Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) potansiyel onayını çevreleyen söylentilerin ardından geldi.

Cardano (ADA) Fiyatında Son Durum

Aylar süren konsolidasyonun sürecinin sonunda Cardano’nun fiyatı nihayet alçalan kama formasyonundan bir kırılım yaşadı. Genel olarak bu tarz durumlar bir düşüş trendinin sonunda ortaya çıkar. Bu süreç konsolidasyon ve denge dönemine işaret eder.

Üst alçalan trend çizgisinin üzerine çıkılması ise genelde yükseliş trendinin başladığı anlamına gelir ve buna genellikle bu durum işlem hacminde önemli bir artışla desteklenir. Bu formasyonu inceleyen yatırımcılar alım yapmak için trend çizgisinin üzerinde emirlerini bulundururlar.

21milyon.com’dan alınan son verilerine göre ADA şu anda 0,281246 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içinde %0,1’lik dikkat çekmeyen bir düşüş yaşadı. Bununla yanı sıra, daha uzun süren son 7 günlük ADA fiyat rallisi %13,7 gibi etkileyici bir oranda yükselişi tetikledi.

Piyasa değeri açısından dokuzuncu en büyük kripto para konumunda bulunan ADA’nın 1 dolarlık kritik seviyeye dönme ihtimali, özellikle de kripto paranın 2021’deki yükseliş piyasasının önemli bir kısmı için bu fiyat noktasının üzerinde işlem gördüğü gerçeğini hatırlatıyor. Hatta bu süreçte birkaç kez de 3 dolar seviyesine kadar yükselmişti. Bu yüzden fiyat yükselişi pek de uzak olmayabilir.

Cardano (ADA) Geleceği

Cardano topluluğu için önemli bir gelişme daha yaşandı. Cardano Vakfı, projenin demokratik yönünü geliştirmek adına ağın stake parametrelerinde önemli değişikliklere gidildiğini duyurdu. Cardano Vakfı tarafından X’te yapılan resmi paylaşıma göre, topluluğun aktif katılımı ağın stake ölçümlerinde önemli değişiklikleri beraberinde getirdi.

Açıklamada şu sözlere yer verildi:

Stake Pool Operator (SPO)-Poll ve ardından Parametreler Komitesi tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Vakıf, Cardano ana ağında minPoolCost parametresini 340’tan 170 ADA’ya düşürmek için başarılı bir işlem sundu

Topluluk tarafından gerçekleştirilen katılım ve şeffaf karar alma süreciyle gerçekleştirilen bu değişiklikler, kripto paraların merkeziyetsiz ve kapsayıcı bir blockchain ekosistemini teşvik etme konusundaki destekçi davranış biçimini desteklemektedir. ADA fiyatında yükseliş devam ederken ve kripto piyasasında büyüme devam ederken, Cardano meraklıları bu dinamik alanda daha fazla güncelleme ve gelişmeyi heyecanla bekliyor.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/altcoinin-onleneme...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Dikkat! Cardano (ADA) Fiyat Analizi: Altcoinde Kırmızı Alarm!
CoinTürk
Dikkat! Cardano (ADA) Fiyat Analizi: Altcoinde Kırmızı Alarm!

last Friday at 9:11 PM

·

12 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)