Logo
Cardano Ecosystem

Kriptokoin

09/18/2023

·

101 views


BTC ve ETH Satan Kurumsallar Bu 3 Altcoin’e Para Akıtıyor - Kriptokoin.com

Haberler Haberler 18 Eylül 2023, 15:30 yayınlandı 18 Eylül 2023, 15:12 güncellendi163 BTC ve ETH Satan Kurumsallar Bu 3 Altcoin’e Para AkıtıyorBitcoin ve altcoin yatırım ortamı, son haftalarda kayda değer...

BTC ve ETH Satan Kurumsallar Bu 3 Altcoin’e Para Akıtıyor - Kriptokoin.com

18 Eylül 2023, 15:30 yayınlandı 18 Eylül 2023, 15:12 güncellendi

163

BTC ve ETH Satan Kurumsallar Bu 3 Altcoin’e Para Akıtıyor

BTC ve ETH Satan Kurumsallar Bu 3 Altcoin’e Para Akıtıyor

Bitcoin ve altcoin yatırım ortamı, son haftalarda kayda değer bir eğilime tanık oldu. Buna göre son dokuz haftada yaklaşık 500 milyon dolar çıkış yaşandı. En son haftada, bu yatırım ürünleri 54 milyon dolar tutarında çıkış kaydetti. Diğer taraftan net sermayenin piyasadan çıktığı art arda beşinci haftaya işaret etti. Bu ısrarcı eğilim, dokuz haftalık dönemde toplam 455 milyon dolarlık bir çıkışa yol açtı. Yılbaşından bugüne net girişler ise 51 milyon dolara geriledi.

Bölgesel odaklanma ve hacim artışı

Bu senaryoda hakim olan olumsuz havaya daha yakından bakıldığında ilginç bir durum ortaya çıkıyor. Buna göre çıkışların önemli bir kısmının, yaklaşık %77’sinin ABD’den kaynaklandığı görülüyor. Bunun yanı sıra Almanya, Kanada ve İsveç gibi bölgeler de çıkışlardan payını almış durumda. Çıkışlara rağmen, Bitcoin ve altcoin piyasa işlem hacimlerinde mütevazı bir artış var. Buna göre bir önceki haftaya kıyasla %42’lik bir artışla haftalık 1 milyar dolara yükseldi.

Önde gelen dijital varlık olan Bitcoin, geçen hafta piyasadan çıkan 45 milyon dolarla çıkışların önemli bir bölümünü oluşturdu. İlginç bir şekilde, bir önceki hafta kısa süreli bir short odaklı Bitcoin girişi olmuştu. Ancak bir sonraki hafta yaşanan 3,8 milyon dolarlık çıkıştan da anlaşılacağı üzere bu girişler kısa ömürlü. Bununla birlikte Bitcoin, aybaşından bugüne toplam 12 milyon dolarlık girişle tercih edilen bir yatırım ürünü olmaya devam ediyor.

Güçlü temellere rağmen altcoin Ethereum çıkışları

Cazip yatırım temelleri ve yüksek staking getirisi talebiyle bilinen altcoin Ethereum, geçtiğimiz hafta toplam 4,8 milyon dolarlık çıkış yaşadı. Bu sezgisel eğilim, piyasa duyarlılığı ve yatırımcı davranışı hakkında soru işaretleri yaratıyor.

Birçok dijital varlık çıkışlarla karşı karşıya kalıyor. Ancak bazı altcoin projeleri hakim eğilime meydan okumayı başardı. Altcoin Solana, Cardano ve XRP’de önemli hamleler oldu. Sırasıyla 0,7 milyon dolar, 0,43 milyon dolar ve 0,13 milyon dolarlık girişler yaşadı. Bu istisnalar kripto para piyasasının çeşitlilik arz eden yapısını ortaya koyuyor. Ayrıca yatırımcıların belirli projelere olan ilgisini vurguluyor.

Blockchain hisse senetleri çıkışlarını sürdürüyor

Blockchain hisse senetleri de geçtiğimiz hafta toplam 9,6 milyon dolar ile art arda altıncı hafta çıkışlarına tanıklık etti. Bu nedenle çıkış eğilimi dijital varlıkların ötesine geçti. Bu durum, blockchain ve kripto ile ilgili sektörlerdeki yatırımcı tercihlerinde daha geniş bir ihtiyat duygusuna ve potansiyel bir değişime işaret ediyor. Bitcoin ve altcoin piyasası gelişmeye ve olgunlaşmaya devam ediyor.

Analistler: Bu Işığı Gördüğünde Bitcoin Fiyatı Yüzde 66 Artar!

Diğer taraftan dijital varlık yatırım ürünleri ve blockchain hisse senetlerindeki bu eğilimler dikkat çekiyor. Ayrıca yatırımcı duyarlılığı ve piyasa dinamikleri açısından değerli göstergeler olarak hizmet ediyor. Çıkışlar ve belirli varlık girişleri arasındaki etkileşim söz konusu. Diğer taraftan kriptokoin.com olarak baktığımızda kripto alanının incelikli ve gelişen doğasını gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da,Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

BTC ve ETH Satan Kurumsallar Bu 3 Altcoin’e Para Akıtıyor

# altcoin # bitcoin # btc # cardano # ethereum # kripto para # kriptopara # ripple # solana

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on Kriptokoin

ORIGINAL SOURCE

https://kriptokoin.com/altcoin-projeleri...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from Kriptokoin

See more
Hazırlığınızı Yapın! Bu 2 Altcoin Kasım Ayında Parlayabilir - Kriptokoin.com
Kriptokoin
Hazırlığınızı Yapın! Bu 2 Altcoin Kasım Ayında Parlayabilir - Kriptokoin.com

10/31/2023

·

204 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)