Logo
Cardano Ecosystem

Coinkolik

09/09/2023

·

142 views


Altcoin fiyat analizleri: Düşüş yaşanabilir!

Bitcoin bir aralıkta sıkışmış durumda, ancak bazı altcoin’ler yakın vadede düşüş belirtileri gösteriyor.Kripto para piyasasında, boğaların Bitcoin’i ayağa kaldırma ve para girişini artırma çabaları suya...

Altcoin fiyat analizleri: Düşüş yaşanabilir!

Bitcoin bir aralıkta sıkışmış durumda, ancak bazı altcoin’ler yakın vadede düşüş belirtileri gösteriyor.

Kripto para piyasasında, boğaların Bitcoin’i ayağa kaldırma ve para girişini artırma çabaları suya düştü. Bitcoin, belirli bir aralıkta sıkışmış durumda. Her ne kadar Bitcoin hareketsiz bir görüntü sergilese de altcoin’ler için düşüş belirtileri patlak verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in sabit fiyat bandında gezinmesi ve altcoin’lerin dibe göz kırpması ışığında, BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, DOGE, SOL, TON, DOT ve MATIC tarafında neler oluyor?

Kripto piyasasında neler oluyor? BTC ve altcoin analizi

Kripto boğaları, Bitcoin (BTC) fiyatını 7 Eylül tarihinde yükseltmeye çalıştı. Her ne kadar boğaların yoğun iştahı piyasaya yansısa da yükseliş kısa sürdü. Kısa süreli fiyat hareketleri, boğalar ve ayıların kararsızlığını ortaya koydu.

ARK Invest’in hazırlamış olduğu bir raporda da fiyat konusuna dikkat çekildi. Rapor, faiz oranları, gayrisafi yurtiçi hasıla tahminleri, işsizlik ve enflasyon verileri gibi etmenleri baz aldı. ARK Invest’in raporu da 2023’ün sonuna kadar sert rüzgarların Bitcoin’e eşlik edeceğini düşünüyor. Yani kripto piyasasında, düşüş senaryoları yaşanabilir.

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

7 Eylül’de Bitcoin (BTC), 26.419 dolarlık 20 günlük üssel hareketli ortalamaya (EMA) ulaştı. Ancak boğalar bu engeli aşamadı. Bu durum, ayıların 20 günlük EMA’yı şiddetle koruduğunu gösteriyor.

Ekran Resmi 2023 09 09 13.56.13

Ancak, ayıların 24.800 dolarlık önemli desteğe meydan okuyamaması, satışların daha düşük seviyelerde azaldığını gösteriyor. Göreceli güç endeksi (RSI) pozitif bir sapma oluşturmaya çalışıyor ve bu da düşüş momentumunun zayıfladığını gösteriyor.

İlk güç işareti 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış olabilir. Bu da 28.143 dolara doğru sürekli bir toparlanmanın yolunu açabilir.

Diğer taraftan, 24.800 dolar desteği parçalanırsa, BTC/USDT paritesi bir düşüş trendi başlatabilir. 24,000 dolarda küçük bir destek noktası yer alıyor, ancak düşüşü durduramayabilir. Parite sonunda 20.000 dolarlık önemli bir desteğe ulaşabilir.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Ethereum (ETH), 20 günlük EMA (1.668 dolar) ile 1.626 dolarlık zorlu destek arasında dar bir aralıkta işlem görmeye devam ediyor.

Ekran Resmi 2023 09 09 13.59.31

Boğaların 20 günlük EMA’daki genel engeli aşamaması, bir kırılma riskini artırıyor. ETH/USDT paritesi 1.626 doların altında 17 Ağustos’taki gün içi en düşük seviyesi olan 1.550 doları yeniden test edebilir. Alıcılar bu seviyeye kadar olan düşüşü şiddetle satın alabilir, çünkü destek kırılırsa parite 1.368 dolara kadar düşebilir.

Boğalar için zaman tükeniyor. Çöküşü önlemek istiyorlarsa, önce fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaları ve ardından 50 günlük basit hareketli ortalama (SMA) olan 1.762 dolara yükselmeye çalışmaları gerekecek. Bu da paritenin birkaç gün daha 2.000 dolar ile 1.626 dolar arasında seyretme olasılığını artırabilir.

BNB fiyat analizi

Boğalar BNB’yi itmeye çalıştı. BNB, 6 Eylül’de, 220 dolar seviyesinin üzerine çıktı, ancak ayılar fiyatı rahat bırakmadı. Bu da satıcıların, 220 dolar seviyesini dirence çevirmeye çalıştığını gösteriyor.

BNB fiyat

211 dolarda küçük bir destek yer alıyor, ancak ayılar fiyatı bunun altına çekerse, BNB/USDT çifti 200 dolar psikolojik destek seviyesine ulaşabilir. Bu seviyenin boğaların alımlarını çekmesi muhtemel görünüyor. Fiyat fiyat, bu destekten toparlanırsa, paritenin bir süre 200 ila 220 dolar arasında konsolide olabileceğini gösterecektir.

Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden yukarı döner ve 220 doların üzerine çıkarsa, daha düşük seviyelerde birikim olduğunu gösterecektir. Bu da düşüş trendi çizgisine doğru bir toparlanma başlatabilir.

Ripple (XRP) fiyat analizi

Boğalar, 6 Eylül’de XRP’nin 0,50 doların altına düşmesini fırsata çevirdi. Ancak fiyat tarafında güçlü bir toparlanma başlatılamaması, daha yüksek seviyelerde talep eksikliğine işaret ediyor.

Ripple XRP

Ayılar, fiyatı 0,50 doların altına çekerek pozisyonlarını daha da güçlendirmeye çalışacak. Eğer bunu başarabilirlerse, XRP/USDT çifti bir sonraki ana destek olan 0,41 dolara kadar düşebilir. Bu düşüşün hızlı olması muhtemel görünüyor, çünkü 0,50 dolar ile 0,41 dolar arasında büyük bir destek bulunmamaktadır.

Aksine, fiyat bir kez daha mevcut seviyeden yukarı dönerse, boğaların 0,50 doları desteğe çevirmeye çalıştığını gösterecektir. 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma, paritenin bir süre daha 0,50 ila 0,56 dolar arasında salınacağını gösterecektir.

Cardano (ADA) fiyat analizi

Cardano, 6 Eylül’de ve 7 Eylül’de boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteren bir Doji mum çubuğu formasyonu oluşturdu.

cardano ada analiz

Aşağı doğru eğimli 20 günlük EMA (0,26 dolar) ve negatif bölgedeki RSI, aşağı yönlü bir kırılma olasılığını artırıyor. Fiyat 0,25 doların altına düşerse, ADA/USDT çifti 0,24 dolarlık kritik desteğe düşebilir.

Yukarı yöne hareketi engelleyen ayılar, 20 günlük EMA yakınındaki ilerlemeyi defalarca durdurdu. Dolayısıyla, bu dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye haline geliyor. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine zorlarsa, parite 0,28 dolarlık genel dirence ulaşabilir.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Boğalar, 6 Eylül’de Dogecoin’i 20 günlük EMA’nın (0,06 dolar) üzerine çıkarmaya çalıştı, ancak ayılar yerlerini korudu.

Dogecoin fiyat analizi

Fiyat 20 günlük EMA ile 0,06 dolarlık yatay destek arasında sıkışmış durumda. Fiyat bir aralıkta işlem gördüğünde, kırılmanın yönünü tahmin etmek zordur. Ancak, aşağı eğimli 20 günlük EMA ve 40’a yakın RSI ayılara sinyal verir. DOGE/USDT çifti, 0,06 doların altında kalırsa, 0,055 dolara kadar inebilir.

Bu olumsuz görüş, boğaların fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarması ve sürdürmesi halinde yakın vadede geçersiz kılınacaktır. Böyle bir hareket, 0,07 dolara ve nihayetinde 0,08 dolara daha güçlü bir toparlanmanın başladığını gösterecektir.

Solana (SOL) fiyat analizi

Solana, 14 dolar ile 27,12 dolar arasındaki geniş aralıkta kademeli olarak düzeltme yapıyor. Ayılar, 20 günlük EMA’ya (20,53 dolar) kadar olan rahatlama yükselişlerini fırsata çeviriyor ve bu da fiyat duyarlılığın olumsuz seyir izlediğini gösteriyor.

Solana (SOL) fiyat analizi

Boğaların fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmadaki tekrarlanan başarısızlığı, direncin oldukça yakın olduğunu gösteriyor. Ayılar, fiyatı 19 dolarlık kritik desteğin altına çekerse, SOL/USDT çifti 18 dolara ve ardından 16 dolara düşebilir.

Boğaların, fiyat konusunda başka planları olması muhtemel görünüyor. SOL boğaları, fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, parite 22,30 dolarlık genel dirence ulaşabilir. Bu, ayıların savunması için önemli bir seviye konumunda. Çünkü olası bir kırılma, 26 dolara uzanan potansiyel bir rallinin yolunu açabilir.

Toncoin (TON) fiyat analizi

Toncoin (TON), 6 Eylül’de bir toparlanma denedi. Ancak, 7 Eylül tarihindeki fiyat mumu, ayıların olası yükselişlerde satış yapmaya devam ettiğini gösteriyor.

Toncoin (TON) fiyat analizi

20 günlük EMA (1,68 dolar) kısa vadede göz önünde bulundurulması gereken kilit seviye olmaya devam ediyor. Eğer fiyat 20 günlük EMA’dan toparlanırsa, boğalar TON/USDT çiftini tekrar 2,07 dolarlık genel direncin üzerine çıkarmaya çalışacaktır.

Diğer taraftan, fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse, trader’ların agresif bir şekilde kar alımı yaptığı görülebilir. Aşağı yönde ilk durak, 1,53 dolar seviyesinde. Diğer bir aşağı hareket ise 50 günlük SMA’da (1,44 dolar) yer alıyor.

Polkadot (POL) fiyat analizi

Ayılar, 6 Eylül’de Polkadot’u 4,22 dolardaki güçlü desteğin altına çekti. Ancak mum çubuğundaki uzun kuyruktan da görüldüğü üzere, ayılar daha düşük seviyeleri koruyamadılar. Bu durum, fiyat düştükçe alım yapıldığını ortaya çıkarıyor.

Polkadot (DOT) analizi

Fiyat yükseliş gösterse de boğalar momentumu koruyamadı ve fiyatı 20 günlük EMA’ya (4,41 dolar) çıkaramadı. Bu da her küçük yükselişin beraberinde satış baskısı yediğini gösteriyor. Ayılar, fiyatı 4,22 dolarlık önemli desteğe geri çekti. Bu destek kırılırsa, DOT/USDT çifti 4 dolardaki psikolojik desteğe düşebilir.

Boğalar geri dönüş yapmak istiyorsa, fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. Bunu yaparlarsa, paritenin düşüş trendi çizgisine tırmanması muhtemel görünüyor. Bu durum, göz önünde bulundurulması gereken kilit seviyelerden birisi. Çünkü, bu fiyatın üzerinde bir kırılma, düşüş trendinin sona erdiğine işaret edebilir.

Polygon (MATIC) fiyat analizi

Alıcılar son üç gün boyunca Polygon’u 20 günlük EMA’nın (0,56 dolar) üzerine çıkarmaya çalıştı. Ancak, MATIC ayıları yerlerini korudu. Ortaya çıkan bu durum, ufak yükselişlerde satış baskısının patlak verdiğini gösteriyor.

Polygon MATIC

Ayılar, fiyatı 0,53 dolarlık kritik desteğin altına çekmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, MATIC/USDT çifti 0,50 dolardaki önemli destek noktasına düşebilir. Boğaların bu seviyeyi güçlü bir şekilde korumaları bekleniliyor. Çünkü bunun altında bir kırılma, 0,45 dolara daha fazla düşüş için ipleri koparabilir.

Boğaların, düşüş baskısının azaldığını göstermek için fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine itmesi ve sürdürmesi gerekecek. Bu da ayıların tekrar güçlü bir savunma yapabileceği 0,64 dolar direncine doğru bir toparlanma başlatabilir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on Coinkolik

ORIGINAL SOURCE

https://www.coinkolik.com/altcoin-fiyat-...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from Coinkolik

See more
Kripto analisti, Cardano'dan (ADA) bir ralli bekliyor
Coinkolik
Kripto analisti, Cardano'dan (ADA) bir ralli bekliyor

02/09/2024

·

55 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)