Alonzo Öncesi Cardano (ADA) İçin Büyük Hedef

2 months ago    156 views
Telegram LinkedIn
Genius Yield | Automated Yield optimizer on Cardano Blockchain

ADA coin, önceki gün yaklaşık %14’lük bir artışla ilk 10 kripto varlık arasında en yüksek yüzde kazancı veren kripto para birimi oldu. Hem Bitcoin hem de Ethereum’un %0,33 düştüğü bir günde Cardano’nun (ADA) pozitif bir performans göstermesi kripto para yatırımcılarının dikkatini çekti. Bu durum ADA’nın market hacmi değeri tablosundaki, üçüncü sıradaki konumunu daha da sağlamlaştırmasına yardımcı oldu. Popüler altcoin ADA, keskin bir düşüşün ardından, Alonzo lansmanı öncesi toparlanıyor. ADA, serbest piyasada şuan 2,6 dolardan el değiştiriyor.

Alonzo Güncellemesi Etkisi

Akıllı sözleşme özelliği içeren Alonzo güncellemesi yaklaştıkça, ADA’nın fiyatı Binance borsasında neredeyse yüzde 16 arttı. IOG CEO’su ve Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Cardano topluluğuna Twitter üzerinden, pazar (bugün) günü Alonzo Hard Fork’un piyasaya sürüleceğini hatırlattı. Bu güncelleme ile kullanıcılar, en büyük Proof of Stake blockchaini üzerinden, akıllı sözleşmeler oluşturmaya başlayabilecekler. Geçtiğimiz günlerde bir canlı yayında Hoskinson, ADA fiyat düşüşünün, Cardano’da başlatılan çok havuzlu merkeziyetsiz borsa Minswap’ın karşılaştığı teknik sorunlarla ilgili olmadığını belirtti. Ünlü CEO’ya göre ADA fiyatındaki düşüş, Bitcoin düzeltmesine bağlı olarak gerçekleşmişti.

On-chain veri sağlayıcısı Santiment ekibi, ADA topluluğunu “aşırı heyecanlı veya endişeli” hale geldiğinde, fiyatın tekrar keskin bir şekilde düşebileceği konusunda uyarılarda bulunuyor. 9 Eylül’de ADA, 2,9 dolar seviyesinden keskin bir düşüş yaparak 2,16 dolar seviyelerine kadar geriledi. ADA ile birlikte diğer kripto para birimleri de o gün büyük bir düşüş gösterdi. Amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin’in 50.000 dolar seviyesinin altına düşmesinin ardından neredeyse tüm kripto para birimlerinde keskin bir düşüş gürülmüştü.

ADA İçin Dönüm Noktası

Hem Bitcoin hem de Ethereum’un %0,33 düştüğü bir günde ADA’nın gösterdiği bu iyi performans kripto para piyasasının dikkatini çekti. Bu yükseliş, Cardano’da Alonzo güncellemesinin 12 Eylül’de etkinleştirilmesini bekleyen birçok yatırımcı ve traderın bulunması ile açıklanıyor. Bazı kripto para analistleri, Alonzo güncellemesi için “söylenti al, haberi sat” uygulamasının gerçekleştiğini ifade ediyor.

Güncellemeye ciddi gözle bakmayan bazı analistlerin ana argümanı ise sosyal medyadaki söylentiler. Cardano ekosistemine akıllı kontratları getirecek olan Alonzo güncellemesinin ana ağa eklenmesine günler kala sosyal medya platformları ve reddit forumunda işlerin yolunda gitmediğine dair bazı söylentiler boy göstermişti. Cardano, geçtiğimiz hafta Alonzo güncellemesini denediği test ağını halka açmıştı. Test ağını deneyenlerden biri, Ethereum destekçilerinden Ethhub.io’nun kurucu ortağı Anthony Sassano idi. Sassano, 3 Eylül tarihinde test ağında yayına giren merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu Minswap’ın bazı teknik sorunlarla karşılaştığını iddia etmişti. Sassano’nun iddiaları, Hoskinson tarafından karalama kampanyası olarak adlandırılmıştı. Hoskinson gibi düşünen, ünlü kripto para analisti Michaël van de Poppe, ADA fiyatının 5 dolara ulaşabileceğini ifade etti.

Cardano Gümbür Gümbür Geliyor

Cardano’nun arkasındaki blockchain teknoloji şirketi IOHK’nın Pazarlama ve İletişim Direktörü Tim Harrison, Cardano’nun zengin ve çeşitli ekosistemine övgülerde bulundu. Harrison, önümüzdeki “birkaç ayın” Cardano için heyecan verici olacağını ifade etti ve Cardano destekli projelerin çok daha fazlasının ana ağda başlatılacağını bildirdi. Bugün (10 Eylül Pazar) Alonzo güncellemesinin Cardano ağına tanımlanması bekleniyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

Verlux is Building The Biggest Cross-Chain NFT Marketplace On The Cardano Blockchain - Join Seed Sale

BUY AFRIXX NFT - An African generative NFT project
The first NFT project to combine art and history, aiming to expand the knowledge of Africans and their history. BUY NFT NOW - https://afrixx.io/buy
Read the article in Beincrypto - TK
A decentralized Bison meme coin on cardano network
ADACASH - Earn passive income.