Logo
Cardano Ecosystem

Kryptomagazin SK

09/03/2022

·

243 views


Aktuálne: Hard fork Vasil dostal termín spustenia! Čaká token ADA rast?

8. najväčšia kryptomena Cardano ohlásila dátum dlhoočakávanej aktualizácie. Hard fork Vasil, ktorý sa mal pôvodne uskutočniť už tri mesiace dozadu, bude spustený 22. septembra. V rámci blockchainu Cardano ide už o 5. aktualizáciu, ktorá je pomenovaná po zosnulom Vasilovi...

Aktuálne: Hard fork Vasil dostal termín spustenia! Čaká token ADA rast?
 Hard fork Vasil dostal termín spustenia! Čaká token ADA rast?Aktuálne: Hard fork Vasil dostal termín spustenia! Čaká token ADA rast? Zdroj: shutterstock.com/Akif CUBUK

8. najväčšia kryptomena Cardano ohlásila dátum dlhoočakávanej aktualizácie. Hard fork Vasil, ktorý sa mal pôvodne uskutočniť už tri mesiace dozadu, bude spustený 22. septembra. V rámci blockchainu Cardano ide už o 5. aktualizáciu, ktorá je pomenovaná po zosnulom Vasilovi Dabovi, bulharskom členovi komunity Cardano, ktorý zomrel v roku 2021. Token ADA na správu zareagoval miernym rastom.

Hard fork Vasil už čoskoro

Blížiaci sa hard fork je po aktualizácii The Merge v sieti Etherea druhou najčastejšie spomínanou udalosťou v kryptomenovom svete. Nejde o prehnané tvrdenie, keďže popularita kryptomeny Cardano v posledných mesiacoch rastie a podľa nedávneho prieskumu agentúry MBLM v popularite predbehlo dokonca Bitcoin.

Vasil má priniesť viacero vylepšení, ktoré sieť už dlhodobo potrebuje. Príkladom je potreba zlepšenia škálovateľnosti, zníženie poplatkov, vylepšenie programovacieho jazyku s názvom Plutus. Ten sa využíva na inteligentné zmluvy a bol súčasťou poslednej aktualizácie s názvom Alonzo, ktorá sa uskutočnila presne pred rokom v septembri.

Cenový vývoj Cardana od jeho vznikuCenový vývoj Cardana od jeho vzniku. Zdroj: Coinmarketcap

O dátume hard forku informoval na svojom vlogu na YouTube zakladateľ siete Charles Hoskinson. V minulosti sme vás informovali, že s prichádzajúcou aktualizáciou sa spájali a čiastočne aj spájajú isté obavy. Komunitu znepokojilo napríklad vyjadrenie jedného z vývojárov, že testovanie dopadlo katastrofálne. Nakoniec bola však chyba odstránená a oznámil to aj vývojár, ktorý na chybu upozornil.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Začal najhorší mesiac roka pre kryptomeny. Čo všetko môžeme čakať v septembri?

Odrazí sa to na cene?

Nedávno publikované metriky spoločnosti Santiment odhalili, že v poslednom čase veľryby nakupovali veľké množstvo tokenov ADA, čo môže byť bullish signál, že cena po aktualizácii vyletí hore.

🐳🦈 #Cardano shark & whale addresses have accumulated a combined ~$138M in $ADA in 8 days after the mid-June dump around the local price top. This is only a mild accumulation for now, but could get interesting if this trend continues throughout August. https://t.co/7ix8VPSkZG pic.twitter.com/uPfuLfbbkl

— Santiment (@santimentfeed) August 5, 2022

Ethereum po ohlásení aktualizácie The Merge narástlo o vyše 140 %, čo analytici prisudzujú práve nadchádzajúcej udalosti. Na druhej strane, pravdepodobnosť, že po jej uskutočnení nastane pokles, lebo udalosť bola už zahrnutá v raste kryptomeny, je vysoká. Naproti tomu Cardano dosiaľ nezažilo raketový nárast a šanca, že token ADA narastie, je celkom slušná.

Výsledok však bude do veľkej miery závislý od celkovej situácie na trhu. Pokiaľ sa Bitcoin prepade do nižších cenových hladín, zatieni to pozitívny fundament pre Cardano a neodrazí sa to nijako výrazne na cene. V čase písania článku sa token ADA obchoduje za 0,4759. Od rána narástla kryptomena o vyše 6 %.

Čítaj ďalej: Je čas kryptomeny predávať alebo nakupovať?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články. Binance
AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on Kryptomagazin SK

ORIGINAL SOURCE

https://kryptomagazin.sk/aktualne-hard-f...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from Kryptomagazin SK

See more
Toto je najviac podhodnotená kryptomena z TOP 10
Kryptomagazin SK
Toto je najviac podhodnotená kryptomena z TOP 10

11/21/2022

·

85 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more

Featured ISPOs

Genius X
GENSX ISPOACTIVE

250M $GENSX · Ends in 09/12/2022


Featured Projects

Ada Handle
Ada Handle

NFT

Featured

Featured Events

Cardano Summit 2022
Cardano Summit 2022

11/20/2022 - 11/22/2022 · Lausanne, Switzerland


    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X