Logo
Cardano Ecosystem

Bithub

03/12/2024

·

94 views


AI typuje kryptowaluty z największym potencjałem do wzrostu w 2024 roku. Jedna propozycja jest zaskakująca | BitHub.pl

Przez Kostka Ostatnia aktualizacja mar 12, 2024 374 Rynek kryptowalut jest w rozkwicie. O cyfrowych walutach już dawno nie było tak głośno. Wielu nowicjuszy rozważających...

AI typuje kryptowaluty z największym potencjałem do wzrostu w 2024 roku. Jedna propozycja jest zaskakująca | BitHub.pl

Przez Kostka Ostatnia aktualizacja mar 12, 2024 374

FlyingAtom Kantor 420

Rynek kryptowalut jest w rozkwicie. O cyfrowych walutach już dawno nie było tak głośno. Wielu nowicjuszy rozważających wejście na rynek zastanawia się, w co zainwestować, by ugrać coś na trwającej hossie. Przy tak dużym wachlarzu możliwości pozostaje pytanie, co wybrać? W tej sytuacji z pomocą często przychodzi AI, która od momentu debiutu stała się popularnym narzędziem do generowania prognoz rynkowych.

AI typuje co wybrać w trakcie tej hossy. Nie mogło zabraknąć króla

Właściwie od momentu debiutu chatbotów, analitycy rozpoczęli nowy trend polegający na generowaniu prognoz rynkowych. Tym razem eksperci portalu „Finbold” wykorzystali nowego gracza na rynku, który ma ambicje zdetronizować ChatGPT. Claude 3 Opus AI, bo o nim mowa, został poproszony o wskazanie trzech najlepszych kryptowalut na trwającą hossę.

Pierwszy tym AI pewnie nikogo nie zaskoczy. Jest nim Bitcoin, zwany potocznie królem kryptowalut. Wśród jego zalet Claue wskazał m.in. jego powszechną rozpoznawalność. Dodatkowym argumentem na korzyść BTC ma być jego kapitalizacja rynkowa oraz płynność. Ponadto Claude wskazuje na rosnącą adopcję instytucjonalną i akceptację głównego nurtu dla Bitcoina. Mocną stroną BTC ma być również jego ograniczona podaż, potencjalnie prowadząca do wzrostu cen.

Są też pewne zagrożenia, o których wspomina AI. Wśród zagrożeń znalazły się m.in. wysoka zmienność i wahania cen, niepewność regulacyjna, wysokie zużycie energii podczas procesu wydobycia oraz wyzwania związane ze skalowalnością w obliczu rosnącego przeciążenia sieci.

Zobacz też: Te rzeczy trzeba obserwować w tym tygodniu. Jak mogą wpłynąć na rynek kryptowalut?

Mniej i bardziej oczywiste wskazania

Kolejnym wyborem Claude jest Ethereum, druga kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej. Jako zalety ETH chatbot wskazał, że sieć obsługuje inteligentne kontrakty i zdecentralizowane aplikacje (dApps). Jako mocną strone wskazał również rosnący ekosystem projektów zdecentralizowanych finansów (DeFi) zbudowanych na Ethereum. Z kolei potencjalnym problemem mogą okazać się wysokie opłaty za gaz w okresie przeciążenia sieci, a także konkurencja ze strony innych platform inteligentnych kontraktów

Trzecia propozycja chatbota może wielu zaskoczyć. Ostatnim typem jest Cardano. Dlaczego? System sztucznej inteligencji uznaje, że Cardano skupia się na badaniach akademickich, bezpieczeństwie i zrównoważonym rozwoju i ocenia, że mogą to być kluczowe mocne strony projektu, które odróżniają go od innych projektów blockchain. Problemem może okazać się niższa adopcja i płynność w porównaniu do najlepszych kryptowalut. Zagrożeniem jest również konkurencja ze strony innych platform PoS i alternatywnych technologii blockchain.

Zachowaj czujność

Dla wielu osób, tego rodzaju sugestie generowane przez AI są ostateczne wskazówką. Jednak eksperci radzą, by traktować prognozy sztucznej inteligencji jak swego rodzaju rozrywkę lub podpowiedzi. Zalecane jest przyjęcie strategii DYOR, zamiast poleganie na pojedynczych szacunkach AI lub ekspertów w z mediów społecznościowych. Rynek kryptowalut jest wyjątkowo dynamicznym i zmiennym środowiskiem. Dlatego opieranie się na uproszczonych sugestiach może okazać się zgubne.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom

BlogPrezesa

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on Bithub

ORIGINAL SOURCE

https://bithub.pl/kryptowaluty/ai-typuje...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from Bithub

See more
Niepozorne altcoiny, które w 2024 roku mogą przynieść znaczne zyski. To one zrewolucjonizują rynek? | BitHub.pl
Bithub
Niepozorne altcoiny, które w 2024 roku mogą przynieść znaczne zyski. To one zrewolucjonizują rynek? | BitHub.pl

04/08/2024

·

139 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)