Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

06/03/2024

·

144 views


ADA’da İşlem Hacmi Kritik Seviyede: Uzmanlardan Uyarı Geldi!

Cardano (ADA), son 90 gün içinde değerinin %40,60'ını kaybetti. Ayrıca ADA tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,10 dolara ulaştığında, MVRV oranı %35,94'tü. Cardano'nun fiyat artışı için işlem hacminin ve büyük işlemlerin artması gerektiği vurgulanıyor. Piyasa etkisi: Nötr

ADA’da İşlem Hacmi Kritik Seviyede: Uzmanlardan Uyarı Geldi!

Cardano (ADA) son ​​90 gün içerisinde değerinin %40,60’ını kaybetti ve bu durum token’ın 2021 performansını tekrarlayamayacağı yönünde spekülasyonlara yol açtı. Ancak dikkate değer bir gelişme, Cardano’nun Toncoin’in (TON) bir süre işgal etmesinden sonra 9. piyasa değeri pozisyonunu yeniden kazanmasıydı.

ADA’da Kritik Gelişme

Ancak bu gelişme token’ın üstel bir yükselişini doğrulamaz. Düşüş durumuna rağmen bazı analistler ADA için muazzam bir artış öngörüyor. Gambardello’ya göre Cardano’nun 2021 rallisinden daha iyi performans gösterme şansı daha yüksek. Analist bu durumu X’e ele aldı ve projenin daha güvenli, ölçeklenebilir ve merkezi olmayan olduğunu belirtti. Uzman isim açıklamalarında şunları söyledi: BinanceTR'den 21 Milyon TL Değerinde Ödül Havuzu Sizi Bekliyor! Katılmak ve kazanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.. BinanceTR’ye bu linkten üye olup ilk kriptonuzu alın!

 Bu dönemdeki son döngüde Cardano, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %90 düşüş yaşadı. Birçoğu bunun ölü bir hayalet zinciri olduğunu söyledi. Bir anda %3.000 artışla 0,10’dan 3,00 dolara yükseldi. Şu anda bu döngünün aynı kısmında %85 düşüş var. Bu sefer daha güvenli, merkezi olmayan ve ölçeklenebilir.

ADA’nın tüm zamanların en yüksek seviyesi Eylül 2021’de 3,10 dolardı. Token fiyata ulaştığında piyasa değerinin gerçekleşen değere (MVRV) oranı %35,94’tü. MVRV oranı, holder’larının kârlılığını değerlendirerek piyasanın en yüksek ve en düşük seviyelerini belirlemek için kullanılabilir. Ölçütün aşırı yüksek olması, kripto para biriminin zirveye yakın olduğu anlamına gelebilir. Belirtilen durumda, düşük değerlenmiş olarak adlandırılabilir. Öte yandan düşük bir veri, birçok token holder’ının zararda olduğunu ve token’ın değerinin düşük olabileceğini gösteriyor.

ADA’da Fiyat Analizi

Yazı kaleme alındığında Cardano’nun 30 günlük MVRV oranı -%1,402 idi. Bu durum token’ın değerinin altında olabileceğini gösteriyor. Ancak bu, ADA’nın bu döngünün zirvesinde 3 dolara dönebileceği anlamına gelmiyor. Ancak satın alma baskısı artarsa ​​token’ın fiyatı 0,76 dolara ulaşabilir. Token’ın bu seviyelere en son ulaştığı zaman, altcoinlerin kısa bir yükseliş yaşadığı Mart ayındaydı.

Ayrıca token’ın yükselebilmesi için Cardano’nun işlem hacminin de etkileyici seviyelere ulaşması gerekebilir. Artan hacim, bir token’a olan ilginin arttığını gösterdi. Fiyat artışı eşlik ederse yükseliş eğilimini güçlendirebilir. ADA’nın fiyatını etkileyebilecek bir diğer ölçüm ise büyük işlemlerdir. Bu meblağa zincirdeki ortalama bireysel katılımcılarının erişimi mümkün değil. Bu miktardaki daha fazla düşüş ADA’nın fiyatının düşmesine neden olabilir. Böyle bir durumda token’ın fiyatı 0,42 dolara kadar düşebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/adada-islem-hacmi-...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Rare Evo: A Blockchain Event

More from CoinTürk

See more
Kripto Para Dünyasında Siyaset Tartışması! Cardano Kurucusu Vitalik Buterin’e Yanıt Verdi!
CoinTürk
Kripto Para Dünyasında Siyaset Tartışması! Cardano Kurucusu Vitalik Buterin’e Yanıt Verdi!

yesterday at 8:30 AM

·

25 views

Related News

See more

Argentina Digital Nation 2024
Rare Evo: A Blockchain Event
Argentina Digital Nation 2024

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)