Logo
Cardano Ecosystem

BitcoinHaber

03/10/2023

·

100 views


ADA Sorunları Artarken Cardano Yüzde 23 Değer Kaybetti! › Bitcoinhaber.net

Cardano son birkaç hafta içinde kendini yeniden zorlu bir arazide buldu ve hedefine zar zor ulaşabildi, bu da kripto para taraftarlarına ve yatırımcılarına biraz endişe verdi.Cardano (ADA) Daha da Gerileyecek...

ADA Sorunları Artarken Cardano Yüzde 23 Değer Kaybetti! › Bitcoinhaber.net

Cardano son birkaç hafta içinde kendini yeniden zorlu bir arazide buldu ve hedefine zar zor ulaşabildi, bu da kripto para taraftarlarına ve yatırımcılarına biraz endişe verdi.

Cardano (ADA) Daha da Gerileyecek mi?

Orta vadeli yatırımcıların son zamanlarda kâr elde etmesinin bir sonucu olarak, değeri son 21 günde %22 oranında düştü. Sonuç olarak, piyasanın en kötü performans gösteren varlıklarından biri oldu. Geçtiğimiz hafta fiyatında %12’lik bir düşüş yaşandı ve şu anda 0,3075 dolardan işlem görüyor.

Daha geniş kripto dünyasından gelen göstergeler, ADA fiyatının yakın gelecekte daha da geri çekilebileceğini gösteriyor. Ayılar şimdiye kadar uzun pençelerini kullanmayı ve son zamanlarda piyasaya hakim olmayı başardılar ve önümüzdeki iki hafta içinde %7,5’lik bir düşüş yaşanabilir.

ADA’nın fiyatındaki düşüş, Coingecko’nun son verilerine göre 11,2 milyar dolar civarında olan piyasa değerlemesinde bir düşüşe neden oldu. Aylık zaman diliminde, ADA değerinin %23’ünü kaybetti, bu da iki haftalık rakamından yaklaşık %4 daha fazla.

Cardano’nun fiyat düşüşü, varlığın son dönemdeki yukarı yönlü hareketine bahis oynamayı oldukça zor bulan orta vadeli yatırımcıların devam eden satış baskısıyla ilişkilendirilebilir. Spekülatif değer eksikliğinin bir sonucu olarak kârlılık yaklaşık %10 oranında düşmüştür.

Bazı uzmanlar, son dönemdeki aksaklıklarına rağmen Cardano’nun beklentileri konusunda hala çok iyimser. Mevcut piyasa trendlerine ayak uyduramamasına rağmen, temelleri sağlamdır.

ADA: Destek ve Direnç Arasında Gidip Geliyor

Charles Hoskinson, Cardano için yerel tokenı tasarladı ve 3,160 $ ile zirve yaptığı Ağustos 2021’den bu yana değeri sürekli olarak düşüyor. Aralık 2022’de 0,239 dolarla rekor düşük seviyeye ulaştı.

Cardano’nun fiyatı yılın başından bu yana 0,4005$’lık destek ve direnç arasında gidip geliyor. Bu haliyle kripto varlığın gelecekteki fiyat seyri, ADA’nın gerçekten büyük bir ralli yapıp yapamayacağına ya da bocalayıp bocalamayacağına bağlı olabilir.

Bitcoin ise 21.000 dolarlık destek bölgesinin yakınında bocaladı. Bitcoin‘in bu destek bölgesini yeniden test etmesi, önceki saatlerde gösterilenden daha sağlam bir pozitif tepki ortaya çıkarmalıydı.

Bu, bir satış dalgasının kripto para piyasasına bir kez daha yayılabileceğinin erken bir göstergesi olabilir. Cardano, tıpkı diğer büyük kriptolar gibi, Bitcoin’in fiyat hareketiyle güçlü bir korelasyona sahiptir.

Zorluklara Rağmen Güçlü Temeller

Bazı piyasa gözlemcileri Cardano’nun geleceği konusunda karamsar olsa da Cardano’nun hala sağlam temelleri var. Gelecekteki hareket, 0,400 dolarlık uzun vadeli direnç alanını geri alıp alamayacağından büyük ölçüde etkilenebilir.

Bu arada, Cardano geliştiricisi Charles Hoskinson ile Demesisx rumuzlu bir Reddit kullanıcısı arasında patlak veren yeni bir internet anlaşmazlığı, ADA fiyatındaki çöküşün tetikleyicilerinden biri olabilir.

Reddit kullanıcısı yazdığı açık mektupta Hoskinson’ı milyarder Elon Musk ve Jordan Peterson gibi aşırı sağcı figürlerle yakın bağları olmakla suçladı.

Hoskinson buna karşılık vererek tartışmayı token’ın değerini olumsuz etkileyebilecek büyük bir anlaşmazlığa dönüştürdü.

AD

NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

NotifyLog is a powerful tool for events tracking and analytics. It helps you to track events from your website, mobile app, and server.CREATE YOUR FREE ACCOUNT


Read Original Article on BitcoinHaber

ORIGINAL SOURCE

https://www.bitcoinhaber.net/ada-sorunla...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from BitcoinHaber

See more
Cardano Yorumları: ADA Fiyatı Nereye Gidecek?  › Bitcoinhaber.net
BitcoinHaber
Cardano Yorumları: ADA Fiyatı Nereye Gidecek?  › Bitcoinhaber.net

05/09/2023

·

44 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more
WingRiders Governance Token    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics