Logo
Cardano Ecosystem

BitcoinHaber

03/24/2023

·

272 views


ADA: Cardano'da Şimdiye Kadar 8 Milyondan Fazla Yerli Varlık Üretildi › Bitcoinhaber.net

Cardano ($ADA) blok zinciri üzerinde şimdiye kadar 8 milyondan fazla yerel varlık üretildi. Mayıs 2022’de 5 milyon varlık görüldüğünde neredeyse iki katına çıkmıştır. Cardano ağı, hatırlatmak gerekirse, bu...

ADA: Cardano'da Şimdiye Kadar 8 Milyondan Fazla Yerli Varlık Üretildi › Bitcoinhaber.net

Cardano ($ADA) blok zinciri üzerinde şimdiye kadar 8 milyondan fazla yerel varlık üretildi. Mayıs 2022’de 5 milyon varlık görüldüğünde neredeyse iki katına çıkmıştır. Cardano ağı, hatırlatmak gerekirse, bu varlıklara 1 Mart 2021’de ev sahipliği yapmaya başladı.

Cardano Gelişmesi

Pool.pm’den alınan verilere göre, şu anda Cardano‘da 70.900’den fazla politika kapsamında 8.03 milyon yerel varlık kullanımda. Cardano dokümantasyonuna göre, minting politikaları, “o politika kapsamındaki varlıkların minting ve yakılmasını yöneten kurallar kümesi” dir.

Yerel token’lar kendileri, “akıllı sözleşme kullanımı olmadan kutusundan çıktığı gibi etkileşime girebilen” özel varlıklardır. Ağın dokümantasyonu, yerel varlıkların “zaten yerleşik olması nedeniyle ADA ile her anlamda pratik olarak aynı şekilde ele alınabileceğini” belirtir.

Aynı veri kaynağı, Cardano ağının üzerinde şu anda 7.5 milyondan fazla değiştirilemez token (NFT) olduğunu ve bunların ticaret faaliyetlerinin zamanla arttığını göstermektedir.

Bu arada Cardano’nun merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosistemine kilitlenen toplam değer, yazı yazıldığı sırada 382,8 milyon $ADA değerinde, 138,77 milyon doların üzerinde bir değere ulaştı. Cardano’daki toplam kilitlenen değer bu yıl artış gösterdi. ADA yazının hazırlandığı sırada 36 dolardan işlem görüyor.

Blockchain verileri, ADA’nın ağında kurumsal yatırımcılar ve balinalar tarafından artan ilgi gördüğünü, son zamanlarda 100.000 doların üzerinde büyük işlemlerin hacminin önemli ölçüde arttığını gösteriyor.

ADA İşlemleri

On-chain kripto para analisti Ali Martinez tarafından paylaşılan verilere göre, büyük ADA işlemlerinin hacmi istikrarlı bir şekilde artıyor ve son birkaç ayda önemli bir artış yaşanıyor. Bu artış, kripto para piyasası toparlanmasından sonra artan ilgiyi gösteriyor ve yatırım stratejilerine ışık tutabilir.

Ayrıca, veriler, Cardano yatırımcılarının %80’inin zararda olduğunu, %4’ünün yatırımlarında kâr ya da zarar etmediğini ve %16’sının gerçekleşmemiş kazançlarla oturduğunu gösteriyor.

Cardano destekçileri, projenin güçlü bir geliştirme ekibine ve geleceğe yönelik sağlam bir yol haritasına sahip olduğunu ve uzun vadede kripto para alanında güçlü bir rakip olabileceğini belirtiyor.

Kripto para topluluğu, kripto para biriminin benimsenmesinin devam ettiği bir zamanda Mart ayında Cardano’nun yukarı doğru hareket yaşayacağını bekliyor.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on BitcoinHaber

ORIGINAL SOURCE

https://www.bitcoinhaber.net/ada-cardano...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from BitcoinHaber

See more
Cardano'da (ADA) Uzman Görüşü! Token'da Beklenen Hareket Ne? › Bitcoinhaber.net
BitcoinHaber
Cardano'da (ADA) Uzman Görüşü! Token'da Beklenen Hareket Ne? › Bitcoinhaber.net

07/04/2023

·

161 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)