Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

05/08/2024

·

133 views


31 Mayıs’a Takvimlerinizi Ayarlayın! Cardano (ADA) Bakın Kaç Dolar Olacakmış! AI Devreye Girdi

Cardano (ADA) Mart ayında yaşanan yükselişleri lehine çevirememesinin ardından şu anda zorlu piyasa koşullarında işlem görmeye devam ediyor. Ayın ilk günlerinde fiyat kısa süre için bir 0,45 dolardan 0,46...

31 Mayıs’a Takvimlerinizi Ayarlayın! Cardano (ADA) Bakın Kaç Dolar Olacakmış! AI Devreye Girdi

Cardano (ADA) Mart ayında yaşanan yükselişleri lehine çevirememesinin ardından şu anda zorlu piyasa koşullarında işlem görmeye devam ediyor. Ayın ilk günlerinde fiyat kısa süre için bir 0,45 dolardan 0,46 dolara yükselirken daha sonra fiyat 0,44 dolara kadar geriledi.

Yapay zeka tahminleri ve piyasa duyarlılığı

Yaşanan bu olayların ardından, kripto para birimini etrafında oluşan belirsizlikler gün geçtikçe artıyor. Platform tarafında ortaya çıkan ilginin yeniden yükseldiğini ortaya koyan aktif adreslerde yaşanan artışa görünümüne rağmen, genel piyasa duyarlılığı şimdilik sakin görünüyor.

Teknik göstergelerde ve işlem hacminde yaşanan düşüş ise, ADA’nın acil fiyat görünümüne zarar vererek mevcut düşüş eğiliminin devam edebilme potansiyelini ortaya koyuyor.

ADA’nın hareketli ortalamaları tarafında ortaya çıkan bir “death cross”, kripto paranın durumunun daha karmaşık bir hal almasına sebep oluyor ve tipik olarak potansiyel bir satışa işaret ediyor.

CoinCodex’in yapay zeka algoritmasının yapmış olduğu tahminler ise ADA için kısa vadeli görünümün biraz daha iyimser olduğunu yansıtıyor.

Algoritma, 31 Mayıs 2024 tarihine kadar ADA’nın %2,06’lık bir yükseliş gösterebileceğini ve potansiyel olarak yaklaşık 0,4613 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Yapay zeka tarafından yapılan bu tahmin, mevcut piyasa görünümünü bir kenara bırakırsak iyimser bir fiyat hareketinin yaşanabileceğini ortaya koyuyor.

ADA yazım saati itibariyle 0,44 dolar seviyesinde işlem görüyor ve bu durum son 24 saatte %2,59’luk bir kayıp durumuna işaret ediyor.

Geçtiğimiz hafta incelendiğinde ise yaşanan fiyat hareketinin %3,81’lik bir geri çekilmeyi yansıttığı görülüyor. Son 30 güne bakıldığında Cardano’nun değerinde %23,59’luk düşüş yaşandığı görülüyor.

Bir diğer yandan Ali Martinez, ADA için potansiyel bir fiyat hareketi yaşanabileceğine dikkat çekiyor ve tarihsel görünümü göz önünde bulundurarak dokuz ay içinde %2.480 artışla 9,98 dolara yükselebileceği gibi ütopik bir fiyat tahmininde bulununuyor.

Artık daha düşük fiyat dalgalanmalarına ev sahipliği yapan kripto piyasası dinamiklerine rağmen Martinez, yaşanan fiyat düzeltmesinin ADA’yı dip seviyeden satın almak için son fırsatlardan birini sağlamış olabileceğini belirtiyor.

Trendlerin geçmiş kalıplarla uyumlu bir biçimde ilerlemesi durumunda fiyat hareketlerinin pozitif yönde gerçekleşebileceğini belirtiyor.

ADA’nın güçlü duruşu ve geliştirme ekibinin katkılarıyla ilerleyen dönemde Martinez’in söylediği kadar yükseklere olmasa da belirli seviyelere kadar yükselebileceği, tüm piyasada konuşulmaya devam ediyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/31-mayisa-takvimle...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano’da (ADA) Boğaların ve Ayıların Savaşı! Galip Gelen Hangi Taraf?
CoinTürk
Cardano’da (ADA) Boğaların ve Ayıların Savaşı! Galip Gelen Hangi Taraf?

06/09/2024

·

43 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)