Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

06/09/2023

·

90 views


3 Popüler Altcoin Yatırımcısına Kötü Haber: ABD'li Dev Borsa, Kararını Açıkladı › COINTURK

ÖzetBinance ve Coinbase'e açılan davalar, sektördeki baskıyı artırdı.Robinhood da SEC'nin radarındaki ADA, SOL ve MATIC'i delist etti.27 Haziran itibarıyla bu üç kripto para birimi Robinhood'tan delist...

3 Popüler Altcoin Yatırımcısına Kötü Haber: ABD'li Dev Borsa, Kararını Açıkladı › COINTURK

Özet

  • Binance ve Coinbase'e açılan davalar, sektördeki baskıyı artırdı.

  • Robinhood da SEC'nin radarındaki ADA, SOL ve MATIC'i delist etti.

  • 27 Haziran itibarıyla bu üç kripto para birimi Robinhood'tan delist edilecek.

Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para sektörü şu sıralar ABD’den gelen regülasyon haberleri ile sarsılıyor ve birçok altcoin tehdit altında. Ethereum‘un (ETH) bile menkul kıymet olup olmadığının tartışıldığı şu günlerde önde gelen birçok kripto para birimi ise SEC tarafından resmen menkul kıymet olarak nitelendiriliyor. Binance ve Coinbase’e açılan davalardan hemen sonra ise ABD’nin bir başka devi, Robinhood da bununla ilgili açıklamada bulundu. Robinhood, üç kripto para için kötü haber verdi.

Robinhood bir kripto para borsası değil ve platform aynı zamanda popüler hisse senetlerinin satışı için kullanılıyor. Aslında milyonlarca kullanıcısı olan platformda yer alan kripto paraların bir istisna olduğu söylenebilir. Coinbase ve Binance’e açılan davalarda menkul kıymet oldukları vurgulanan ADA, MATIC ve SOL ise Robinhood cephesi tarafından dışlandı.

ADA, SOL ve MATIC, Robinhood’a Veda Ediyor

Robinhood, konu hakkında yayınladığı bir gönderide, 27 Haziran tarihi itibarıyla Cardano (ADA), Polygon (MATIC) ve Solana (SOL) için olan desteği kaldıracaklarını belirtti. Platform, düzenli olarak mevcut varlıkları değerlendirdiklerini vurgulayarak bunun aslında düzenli bir değerlendirme sonucu alınan karar olduğunun altını çizdi. Başka bir kripto paranın durumdan etkilenmediği belirtilirken fonların Robinhood üzerinde güvende olduğunun da altı çizildi.

ADA, SOL ve MATIC Düşüyor

Bu haberin duyurulmasından sonra üç kripto para da farklı şekilde durumdan etkilendi. Cardano son 24 saat içerisinde %5, Solana %1,2 ve MATIC ise %1,7 düşüş yaşadı. Görünüşe göre Cardano durumdan en kötü etkilenen kripto para birimi oldu. Aslında genel olarak kıyaslama yapıldığında son 7 günlük süreçte SOL %12, ADA %17 ve MATIC %15 düşüş yaşayarak neredeyse benzer oranlarda kayıplar yaşandığını ortaya koyuyor.

SEC tarafından menkul kıymet olarak görülen altcoinler ise bu üçü ile sınırlı değil. SEC, geçtiğimiz yıllar boyunca çok fazla altcoini menkul kıymet olarak nitelendirdi ve bunlar şöyle sıralanabilir:

  • 2019- GLA
  • 2020- META1, XRP
  • 2021- RVT, LOCKE, DUCAT
  • 2022- mAAPL, mAMZN, mBABA, mGOOGL, mNFLX, mTSLA, mTWTR, mIAU, mQQQ, mSLV, mUSO, mVIXY, mMSFT, AMP, RLY, DDX, XYO, RGT, LCX, POWR, DFX, KROM, DRGN, FTT.
  • 2023- MNGO, BUSD, LUNA, MIR, UST, BXY, BTT, TRX, OMG, NGC, TKN, NGC, IHT, SOL, ADA, MATIC, FIL , SAND, CHZ, FLOW, ICP, NEAR, VGX, DASH, NEXO, BNB, ATOM, MANA, ALGO ve COTI.

Bu da yatırımcıların yatırım yaparken çok dikkatli olması gerektiğine işaret ediyor.

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/3-populer-altcoin-...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from CoinTürk

See more
En Büyük 10 Kriptodan Biri İçin Önemli Oylama
CoinTürk
En Büyük 10 Kriptodan Biri İçin Önemli Oylama

last Saturday at 11:00 AM

·

6 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)