Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

10/20/2023

·

36 views


2x Yapabilir: En Büyük 10 Kripto Para Arasında › COINTURK

Bitcoin fiyatı cesaret verici şekilde artsa da son birkaç aydır yaşanan sahte yükselişler nedeniyle yatırımcı ikna olmuyor. Altcoinlerde bu yüzden aynı oranda artışlar göremedik. Ancak BTC fiyatı güçlü...

2x Yapabilir: En Büyük 10 Kripto Para Arasında › COINTURK

Bitcoin fiyatı cesaret verici şekilde artsa da son birkaç aydır yaşanan sahte yükselişler nedeniyle yatırımcı ikna olmuyor. Altcoinlerde bu yüzden aynı oranda artışlar göremedik. Ancak BTC fiyatı güçlü kalmaya devam ederse birçok altcoin direnç testlerine başlayabilir. Hatta en büyük 10 kripto para arasında yer alan ADA Coin 2 katına da çıkabilir.

Cardano (ADA) Yorum

Kripto paraların kümülatif değerinde dalgalanma sürerken ADA Coin fiyat 0,25 dolardan pek uzaklaşmadı. Bitcoin (BTC) ve Solana (SOL) gibi diğer önde gelen kripto paralar çift haneli artışlar yaşarken ADA Coin beklenen ilgiyi henüz görebilmiş değil. 15 Nisan 2023 tarihinde 0,46 dolar ile ADA Coin fiyatı yıllık zirvesini yapmıştı.

Nisan ayından sonra işler karıştı çünkü o dönemde uyardığımız üzere balinalarda satış eğilimi baskına hale gelmişti.1 milyon ve üzerinde ADA tutan cüzdanların fiyat artışını kar fırsatına çevirdiğini gördük. Balinalar 19 Nisan ve 20 Mayıs tarihleri arasında 1,98 milyar ADA Coin‘i hızla sattı.

Aşağıdaki grafikte bunu net biçimde görebiliyorsunuz. Direkt balinalar eliyle yapılan satışın fiyata etkisi %24 kayıp oldu. ADA Coin fiyatı 0,46 dolardan 0,35 dolara kadar hızlandırılmış bir düşüş süreci yaşadı.

ADA Coin Fiyat Tahmini

Fakat işler değişiyor olabilir. Piyasaların dip yaptığına inanmak isteyen yatırımcılar 1 Ekim ve 20 Ekim tarihleri arasında balinaların 120 milyon ADA Coin aldığını gördü. Balinaların güncel birikimi Nisan ayındaki zirveye yaklaştı.

Fiyatın 0,46 dolara ulaşması için balinaların 520 milyon ADA daha alması gerekiyor. Ancak kısa sürede yapılan 30 milyon dolarlık alım eğilimin yeniden fiyat artışını tetikleyebilecek bir birikime dönmüş olabileceğini gösteriyor.

Fiyat artışını destekleyecek diğer faktörse günlük ağ katılım oranıdır. 1 Şubat’ta bu metrik 135.400 ile yıllık zirvesini gördükten sonra fiyat 0,4 doları aştı. Temmuz ayındaki dalgalanmada da bu metriğin yükselişi önceden haber verdiğini gördük. Şimdilik dip denebilecek alanda olduğu için olası toparlanma durumunda fiyat da artabilir. Nitekim günlük aktif adreslerde toparlanma başlıyor.

On-chain perspektiften bakıldığında, balina varlıklarında ve ağ katılım oranında önemli bir artış Cardano fiyatlarını iki katına çıkarabilir. Bunun için ilk kırılmanın 0,27 dolar üzeri kapanışlarda görülmesi beklenir. Sonrasında 0,33 ve 0,37 dolar bölgeleri hedeflenecektir. ADA Coin eğer genel bir ara ralli dönemi yaşayacaksak nihai zirve olarak gözünü 0,5 dolara dikecek.

Şimdilik öncü sinyaller eğer BTC herkesi ters köşe yapmazsa ADA Coin fiyatının yükselişin erken aşamasında olabileceğini gösteriyor.

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/2x-yapabilir-en-bu...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from CoinTürk

See more
En Büyük 10 Kriptodan Biri İçin Önemli Oylama
CoinTürk
En Büyük 10 Kriptodan Biri İçin Önemli Oylama

last Saturday at 11:00 AM

·

7 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)