Logo
Cardano Ecosystem

Koin Bülteni

06/11/2024

·

23 views


15 Milyar Dolarlık Altcoin, Yıllardır Beklenen Döneme Giriyor

En büyük altcoinlerden Cardano (ADA), yakında tamamen merkeziyetsiz bir ekosistem kurmaya hazırlanıyor. Cardano kurucusu Charles Hoskinson, üstünde yıllardır çalışılan sürecin son aşamasına geldiklerini duyurdu. Merkeziyetsiz ekosistem kuruluyor Cardano'nun yol haritasındaki Voltaire döneminin son aşaması, bu ayın sonunda başlayacak. Cardano Node, bu kapsamda 9.0 versiyonuna geçecek. Sistemdeki stake havuzu operatörleri, en güncel sürüme geçiş yapacak. Daha sonra yapılacak hard fork ile Voltaire dönemine geçilecek. Açıklamalara göre geçiş tamamlandıktan sonra Cardano blockchain'i, projeyi geliştiren IOHK adlı firma tarafından yönetilmeyecek. Yönetim işlemleri, tamamıyla topluluk üyeleri tarafından yürütülecek. "En gelişmiş sistem" Charles Hoskinson, "Görünüşe göre Cardano Node, haziran ayında 9.0'a ulaşacak. Bu, Cardano'nun Chang fork'una hazır olacağı ve SPO'ların yüzde 70'inin yeni node'yi kurmasının bekleneceği anlamına geliyor" dedi. Hoskinson, "Daha sonra, Cardano'yu Voltaire Dönemi'ne taşıyacak bir hard fork yapılabilir" dedi. Cardano kurucusu, "En gelişmiş blockchain yönetişim sistemine, yıllık bütçeye, hazineye ve bizi               yönlendirmesi için tüm topluluğumuzun bilgeliğine sahip olacağız" yorumunu yaptı. Voltaire'in ilk aşamasında CIP 1694 kodlu tasarı uygulamaya girecek. Cardano (ADA) sahipleri, bu sayede Cardano'nun gelişimine katkıda bulunacak konularda oy kullanabilecek.

15 Milyar Dolarlık Altcoin, Yıllardır Beklenen Döneme Giriyor

En büyük altcoinlerden Cardano (ADA), yakında tamamen merkeziyetsiz bir ekosistem kurmaya hazırlanıyor.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, üstünde yıllardır çalışılan sürecin son aşamasına geldiklerini duyurdu.

Merkeziyetsiz ekosistem kuruluyor

Cardano’nun yol haritasındaki Voltaire döneminin son aşaması, bu ayın sonunda başlayacak. Cardano Node, bu kapsamda 9.0 versiyonuna geçecek.

Sistemdeki stake havuzu operatörleri, en güncel sürüme geçiş yapacak. Daha sonra yapılacak hard fork ile Voltaire dönemine geçilecek.

Açıklamalara göre geçiş tamamlandıktan sonra Cardano blockchain’i, projeyi geliştiren IOHK adlı firma tarafından yönetilmeyecek. Yönetim işlemleri, tamamıyla topluluk üyeleri tarafından yürütülecek.

“En gelişmiş sistem”

Charles Hoskinson, “Görünüşe göre Cardano Node, haziran ayında 9.0’a ulaşacak. Bu, Cardano’nun Chang fork’una hazır olacağı ve SPO’ların yüzde 70’inin yeni node’yi kurmasının bekleneceği anlamına geliyor” dedi.

Hoskinson, “Daha sonra, Cardano’yu Voltaire Dönemi’ne taşıyacak bir hard fork yapılabilir” dedi.

Cardano kurucusu, “En gelişmiş blockchain yönetişim sistemine, yıllık bütçeye, hazineye ve bizi               yönlendirmesi için tüm topluluğumuzun bilgeliğine sahip olacağız” yorumunu yaptı.

Voltaire’in ilk aşamasında CIP 1694 kodlu tasarı uygulamaya girecek. Cardano (ADA) sahipleri, bu sayede Cardano’nun gelişimine katkıda bulunacak konularda oy kullanabilecek.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

AD

Cardano Catalyst Project - Discover and Vote for our proposals in Fund 12 by July 11, 2024 11:00 UTC

If you are you using your ADA to vote in Cardano’s Project Catalyst don’t forget to voice your vote. We would be excited if you can see, comment, share and vote for us.Vote for Us


Read Original Article on Koin Bülteni

ORIGINAL SOURCE

https://koinbulteni.com/15-milyar-dolarl...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Rare Evo: A Blockchain Event

More from Koin Bülteni

See more
13 Milyar Dolarlık Altcoin’e Saldırı Düzenlendi, Ekip Hızlıca Harekete Geçti
Koin Bülteni
13 Milyar Dolarlık Altcoin’e Saldırı Düzenlendi, Ekip Hızlıca Harekete Geçti

06/26/2024

·

12 views

Related News

See more

Argentina Digital Nation 2024
Rare Evo: A Blockchain Event
Argentina Digital Nation 2024

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)