Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

05/06/2024

·

124 views


1 Doları Unutun! ADA Fiyatı Bu Seviyeye Düşme Tehlikesiyle Karşı Karşıya

Cardano (ADA) için 1 dolarlık seviyeler beklendi. Ancak bir metrik ADA için kritik bir seviyeye işaret etti. ADA coin 0,40 dolar seviyesine düşme riskiyle karşı karşıya. Piyasa etkisi: Nötr

1 Doları Unutun! ADA Fiyatı Bu Seviyeye Düşme Tehlikesiyle Karşı Karşıya

Kripto para dünyasında ADA yatırımcıları 1 dolarlık fiyat etiketini uzun zamandır bekliyorlar. Ancak bir metrik bu fiyat etkiketinin gerçekleşmeden önce ADA fiyatının aşağı yönlü bir seyir izleyebileceğini vurguluyor. Böyle bir şeyin yaşanması ise ADA fiyatının %50’lik bir gerileme yaşaması demek. Böyle bir riskin detaylarına hep birlikte bakalım.

Cardano İçin Yeni Risk Belirdi

More Crypto Online isimli kripto kanalı, Cardano‘nun (ADA) dip seviyesine hala ulaşılmadığını ve yakın zamanda başka bir düşüş olabileceğini ifade etti. YouTube’da yayınlanan oturumda sunucu, Elliot Dalga Teorisi’nin sinyal verdiğini belirtti.

Kanalın açıklamasına göre bu düşüşü ifade eden metrik için “Sadece üç dalgalı bir düzeltici ralli gözlemledik. Bu tür ralliler genellikle yükseliş eğilimi göstermez ve ADA’nın aşağı yönlü bir kırılma veya yatay seyir gösterebileceği bir durum söz konusu.” ifadeleri kullanıldı.

Satıcılar Saldırgan Tarafta

Elliot Dalgası, fiyat hareketlerini inceleyen teknik bir teori. Bu sayede traderlar döngülerin zirve ve dip noktalarını belirleyebiliyorlar. Ancak, More Crypto Online, ADA‘nın 0,48 dolarlık desteğin altına düşmesinin, artış trendinin sona erdiğini gösterdiğini belirtti.

Bu durumda, fiyatın Dalga 5’ten aşağı doğru hareket etmesi muhtemel. Bu da büyük ölçüde bir düşüşe işaret edebilir ve Cardano’nun fiyatını 0,42 dolara kadar çekebilir. Şu anda kripto para ADA’nın fiyatı 0,45 dolar seviyesinde yer alıyor ve son 24 saatte %2 düşüş yaşanmış durumda.

Cardano Açık Faiz Düştükçe Gerileme Eğilimi Gösteriyor

Göstergedeki artış, genellikle net pozisyon alımındaki bir artışı yansıtıyor. Bu durum alıcıların yani long odaklı pozisyon sahiplerinin daha aktif olduğunu gösterir. Ancak, Cardano’nun açık faiz (OI) değeri yazıyı yazarken 548,6 milyon dolardı.

Rakam yedi gün önceki değere göre bir düşüş gösteriyor. Bu durumda, satıcıların yani short odaklı pozisyon sahiplerinin daha aktif olduğunu söylemek mümkün. Eğer bu düşüş kontrol edilmezse, 0,42 dolarlık tahminin doğruluğu teyit edilebilir.

Veriler ADA için böle bir seviyeye işaret etse de kripto para birimi ADA için fiyat hareketinin Bitcoin‘e bağlı olarak değişebileceğini belirtmek gerekiyor. Böyle bir durum ister istemez düşüş yönlü bu tezi geçersiz kılacaktır.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/1-dolari-unutun-ad...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano’da (ADA) Boğaların ve Ayıların Savaşı! Galip Gelen Hangi Taraf?
CoinTürk
Cardano’da (ADA) Boğaların ve Ayıların Savaşı! Galip Gelen Hangi Taraf?

06/09/2024

·

69 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)