Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

03/11/2024

·

76 views


0,7 Dolar Fiyatıyla İlk 10’da Bulunan Altcoin 1 Dolara Yürüyor Mu?

Cardano (ADA) piyasada yaşanan yükseliş duygusuna paralel bir biçimde hareket etti ve uzun süredir ortaya çıkmayan fiyat seviyelerini ziyaret etti. Ancak fiyatta yaşanan bu artışa rağmen, henüz 1 dolar...

0,7 Dolar Fiyatıyla İlk 10’da Bulunan Altcoin 1 Dolara Yürüyor Mu?

Cardano (ADA) piyasada yaşanan yükseliş duygusuna paralel bir biçimde hareket etti ve uzun süredir ortaya çıkmayan fiyat seviyelerini ziyaret etti. Ancak fiyatta yaşanan bu artışa rağmen, henüz 1 dolar seviyesine ulaşamadı ve bu durum tedirginliği körüklemeye devam ediyor. Yatırımcılar ise Cardano’nun ne zaman 1 dolar fiyat bölgesine yükselebileceği hakkında yorumlar yapmayı sürdürüyor.

Cardano Fiyat Durumu

Yapılan fiyat incelemesinde, Cardano fiyatının 4 Mart tarihinde %5,77’lik dikkat çekici bir değer yükseliş yaşayarak fiyanını 0,770 dolara kadar yükseldiği görülüyordu. Bu yükselişi öncekilerden ayıran ise ADA’nın 2022 yılı sonrası ilk kez bu fiyat aralığına ulaşmış olmasıydı.

Geçtiğimiz yılın son döneminde ve Şubat ortasında yükseliş trendleri yaşanmış olsa da, bu dikkat çekici fiyat hareketi Cardano’nun bir yılı aşkın sürenin ardından dönemsel zirvesini yeniden elde etmesinin önünü açtı. Yaşanan artış sonrası, takip eden gün ise %10’luk dikkat çekici bir düşüş yaşadı ve fiyat 0,69 dolara geriledi.

Bu noktadan sonra fiyat toparlandı ve Cardano fiyatı önce 0,7 dolara ardından da yazım saati itibariyle 0,7103 dolar seviyesine yükseldi. Fiyat, düştüğü 0,69 dolardan 0,73 dolara kadar yükselmişti.

Cardano Yorumları

Cardano’nun Santiment tarafından yapılan hacim analizinde Mart ayında daha yüksek hacimlerin gerçekleştiği ortaya çıktı. Grafiğe bakıldığında, ADA’nın Mart ayının ilk 11 günü içinde daha fazla sayıda 1 milyar dolar üzeri hacimli gün geçirdiği ortaya çıktı.

Hacim, takvimler 5 ve 6 Mart’ı gösterdiğinde 2 milyar doları aştı ve ADA’nın Aralık 2023’ten bu yana ilk kez bu seviyede bir hacme ulaştığını ortaya koydu. Bu yazının yazıldığı saat itibariyle ise hacim 591 milyon doların üzerinde bulunuyordu.

Yıla 890.000’in üzerinde aktif adresle başlayan Cardano (ADA), Şubat ayı itibariyle hafif bir düşüş yaşamış ve 700.000 seviyesine gerilemişti. Yazım saati itibariyle aktif adres sayısı yaklaşık 915.000 olarak görülüyordu. Bu durum Cardano’da faaliyetlerin gözle görülür bir biçimde arttığı şeklinde yorumlanabilir.

Cardano’nun Geleceği

Cardano’nun Coinglass tarafından sağlanan açık faiz verileri, geçtiğimiz hafta boyunca kripto paraya nakit girişinde bir artış olduğunu ortaya koydu. Veriler, açık faizin 5 Mart tarihinde 588 milyon doları aştığını ortaya koyuyordu.

Aynı zamanda bu durum, ADA için bir yıldan uzun bir süredir gözlemlenen en yüksek açık faiz olarak dikkat çekiyordu. Yazım saati itibariyle, Açık Faiz 507 milyon dolar seviyesinin üzerinde seyrediyordu.

Bahsedilen açık faiz metriği, daha önce analiz edilen diğer temel göstergeleri de göz önünde bulundurarak incelendiğinde, Cardano’nun olası bir piyasa hareketine bağlı olarak 1 dolar fiyat seviyesine yükselme olanağının ihtimal dahilinde olduğunu ortaya koyuyordu.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/07-dolar-fiyatiyla...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano’da (ADA) İki Farklı Senaryo! Analistlerden Kritik Uyarı Geldi!
CoinTürk
Cardano’da (ADA) İki Farklı Senaryo! Analistlerden Kritik Uyarı Geldi!

last Thursday at 12:00 AM

·

25 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)