Logo
Cardano Ecosystem

Cardano4persian

06/27/2022

·

324 views


درباره پروژه Iagon چه می دانید؟

درباره پروژه Iagon چه می دانید؟ برای رسیدگی به این مشکلات Iagon در حال نوآوری و انتشار یک مدل داده است. که از جمله ویژگی‌های دیگر، غیرمتمرکز کردن، رمزگذاری و اشتراک‌گذاری است. جایی که فایل‌ها به صورت افقی تقسیم...

درباره پروژه Iagon چه می دانید؟

مقدمه ای بر Iagon !!! داده ها هجوم طلایی جدیدی می باشد. که اکثر شرکت های بزرگ فناوری همیشه می خواهند آن را در انحصار خود درآورند. بسیاری از آنها تاکنون مسلط بوده اند. اما به خصوص در مورد حفظ حریم خصوصی و کنترل داده های کاربر، چیزهای زیادی در خطر است.

درباره پروژه Iagon چه می دانید؟

به همین دلیل است که Iagon در کنار بسیاری از راه حل های دیگر در آینده قراردارد. یک سیستم ذخیره سازی مبتنی بر بلاک چین خواهد بود. که با استفاده آسان برای کاربران یا نهادهایی که می خواهند! مسئولیت داده های خود را در کنار حذف هزینه سخت افزار و نرم افزار گران قیمت به عهده بگیرند، منتشر می کند.

سازندگان Iagon بر این باورند که حریم خصوصی و امنیت داده ها مقدس هستند و اصولی هستند که پروتکل آنها را ثابت می کنند.

عصر داده ها

طبق گزارشی که توسط مرکز منابع سرقت هویت ارایه شده تعداد نقض‌های داده‌ها در سال ۲۰۲۱ با ۶۸ درصد افزایش به بالاترین حد خود رسیده است. این گزارش نشان می‌دهد که نمی‌تواند با حملات سایبری هدف‌گذاری شده همراهی کند و وضعیت را «هشدارکننده» توصیف کرد.

همچنین نشت داده‌های بیشتری را در سال 2022 پیش‌بینی کرد. در سال 2025، بیش از دو برابر از سال 2020، با نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) 12.5 درصد افزایش یافت.

شرکت فناوری مستقر در نروژ، Iagon، در حال ایجاد یک اقتصاد ذخیره سازی مشترک، قابل اعتماد و ایمن به عنوان محصول شاخص خود است. و از توزیع و امنیت بلاک چین کاردانو استفاده می کند.

هدف آنها انتشار یک پلت فرم ذخیره سازی مشترک می یاشد. که مطابق با قوانین موجود ایمن برای باطل کردن تلاش های اشخاص ثالث برای دسترسی غیرقانونی به داده های حساس است. تا اواسط ژوئن 2022، آنها حداقل محصول قابل دوام (MVP) را به یکی از ارائه دهندگان منابع خود ارائه کردند و دو پایلوت در حال انجام داشتند.

نقص در سیستم های ذخیره سازی داده های فعلی

مهندسان Iagon به اشکالات مهمی اشاره می کنند که نیاز به حل فوری در معماری فعلی سیستم های ذخیره سازی دارند. به عنوان مثال، استفاده از معماری دریاچه داده ! که یک مخزن متمرکز برای ذخیره داده های ساختاریافته و بدون ساختار است. برای کاربرپسند بودن و دسترسی آسان است، اما ناقص است.

این به این دلیل است که وقتی این معماری به خطر بیفتد، هکرها اغلب یک روز میدانی دارند. در داخل پایگاه داده، هکرها می توانند تمام فایل ها را بدون محدودیت، “به حالت شناور” در داخل سیستم بازرسی کنند.

توسعه دهندگان Iagon به نقض حریم خصوصی ! کسب درآمد غیرمجاز از داده ها، هزینه های نسبتاً بالا و مسائل مربوط به قابلیت اطمینان در ساختارهای پایگاه داده متمرکز فعلی توجه می کنند.

راه حل ایگون برای امنیت و حریم خصوصی داده ها

برای رسیدگی به این مشکلات Iagon در حال نوآوری و انتشار یک مدل داده است. که از جمله ویژگی‌های دیگر، غیرمتمرکز کردن، رمزگذاری و اشتراک‌گذاری است. جایی که فایل‌ها به صورت افقی تقسیم می‌شوند و در بسیاری از سیستم‌های ذخیره‌سازی توزیع شده توزیع می‌شوند.

در این راه‌اندازی، Iagon تابعی را برای غلبه بر چالش‌های پیش روی پایگاه‌های داده با استفاده از «معماری دریاچه داده» منتشر می‌کند. که به مدیران سیستم اجازه می‌دهد تا پایگاه‌داده را در مواقع نفوذ مسدود کنند. و در موارد غیرمحتمل رخنه از ناوبری عوامل غیرمجاز جلوگیری می‌کند.

در Iagon، همه فایل‌های آپلود شده توسط کاربران کدگذاری شده و «تکه‌شده» می‌شوند یا به عناصر کوچک‌تر برای ذخیره‌سازی امن توسط ارائه‌دهندگان غیرمتمرکز تقسیم می‌شوند. فقط کاربری که فایل را آپلود می کند و دارای کلید خصوصی است می تواند برش هایی از فایل های توزیع شده را رمزگشایی، بازیابی، تغییر یا حذف کند.

در همین حال، کاربران همچنین می‌توانند با اجرای کلاینت گره Iagon، ظرفیت ذخیره‌سازی را فراهم کنند و مشارکت خود را جبران کنند.

ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی وظیفه دارند داده ها را ذخیره کنند. پس نمی توانند به فایل های خرد شده دسترسی داشته باشند. یا آنها را بخوانند. از آنجایی که اپراتورهای گره در سطح جهانی توزیع شده اند! Iagon انعطاف پذیر و ایمن است.


اولین تکرار سیستم ذخیره سازی غیرمتمرکز داده Iagon از نسخه اصلاح شده سیستم فایل بین سیاره ای (IPFS) استفاده می کند. مکانیزم ذخیره سازی غیرمتمرکز که توسط Filecoin استفاده می شود. در نسخه‌های آینده، Iagon قصد دارد مکانیزم اشتراک‌گذاری اختصاصی خود را منتشر کند که ویژگی‌های آن از سطح اساسی با IPFS متفاوت است.

علاوه بر این، با استفاده از Iagon، مشتریان آزاد خواهند بود که مشخص کنند داده‌هایشان کجا ذخیره شوند و چگونه می‌توانند منتقل شوند. این انعطاف‌پذیری به Iagon اجازه می‌دهد! تا الزامات مندرج در حوزه‌های قضایی مختلف مانند مقررات عمومی حفاظت از داده‌ها (GDPR) در اروپا را برآورده کند. و به آنها آزادی عمل بیشتری برای اجرای سیاست‌های حفظ حریم خصوصی سخت‌گیرانه، از جمله خط‌مشی کوکی‌های صفر، می‌دهد.

اشخاص ثالث نمی توانند آزادانه از داده های کاربرانی که در حال تعامل هستند کسب درآمد کنند. همانطور که در سایر برنامه ها چنین است.
ارائه‌دهنده ذخیره‌سازی داده نیز در بلاک چین کاردانو خواهد بود تا قابلیت اطمینان بالا و کنترل بهتر داده‌ها را تضمین کند. کاربران می‌توانند از مقررات داده‌ها مانند GDPR پیروی کنند. زیرا Iagon مکانیزمی ایجاد می‌کند که در هر لحظه، گره‌ها را بر اساس مکانی که قرار دارند، گروه‌بندی می‌کند.

با روحیه غیرمتمرکز، Iagon

ایجاد انگیزه در ارائه دهندگان ذخیره سازی داده و اتصال به خریداران.مقدمه ای بر Iagon !!!!

با روحیه غیرمتمرکز، Iagon همچنین دارای یک بازار آزاد به نام Rubato است که کاربران می توانند در هر زمان فضای ذخیره سازی را معامله کنند. بازار از یک مدل قیمت گذاری ثابت برای شرکت ها و یک نسخه پویا برای خرده فروشان استفاده می کند.

روباتو یک اکوسیستم بسته میباشد به آداجیو و فرماتو ایگون متصل می شود. علاوه بر قیمت گذاری، روباتو نقدینگی را برای پرداخت پاداش و ذخیره سازی بسته به عرضه و تقاضا حفظ می کند.
کاربرانی که فضای ذخیره‌سازی، یعنی گره‌های عامل را فراهم می‌کنند. از طریق Iagon’s Adagio پاداش دریافت می‌کنند. این پروتکل بسته به منابع ذخیره سازی متعهد شده، پاداش ها را توزیع می کند.

جوایز از استیبل کوین‌های مشترکین ذخیره‌سازی و IAG ! (توکن بومی پلتفرم)از خزانه‌داری تا ارائه‌دهندگان ذخیره‌سازی با عملکرد برتر، تولید می‌شوند.
در همین حال، Fermato یک کانال ارتباطی امن و هوشمند با هدایت قرارداد بین مصرف کنندگان و ارائه دهندگان ذخیره سازی ارائه می دهد.

از طریق این رابط، کاربران Iagon می‌توانند در مدل ذخیره‌سازی به‌عنوان سرویس مشترک شوند. و اشتراک‌های موجود را مدیریت کنند. و کاربران را قادر می‌سازد تا هزینه‌های ذخیره‌سازی را در زمان واقعی بر اساس نیاز خود دریافت کنند.

Iagon (IAG) Tokenomics

مرکز Iagon، توکن ابزار IAG است که در حال حاضر به ترتیب در Cardano و Ethereum به عنوان Token Native Cardano (CNT) و ERC-20 روی آن قرار دارد. یک میلیارد توکن IAG در کل عرضه وجود دارد که نیمی از آن به کاردانو منتقل شده است.

این تیم همچنین یک Ethereum به Cardano Bridge را برای کاربران منتشر کرده است. تا بتوانند فورا IAG ERC-20 خود را به IAG CNT تبدیل کنند.
IAG یک توکن ابزاری است. و در میان سایر عملکردها، پرداخت هزینه تراکنش در کاردانو را انجام می دهد. بخشی از کارمزد تراکنش به صندوق منتقل می شود. به نوبه خود، وجوه انباشته شده برای پوشش توسعه در اکوسیستم Iagon، تامین مالی هزینه های عملیاتی و بازخرید IAG از خزانه داری استفاده خواهد شد.

Iagon همچنین کارمزد تراکنش های بازار را دریافت می کند که بخشی از آن بین Adagio و سهامداران IAG توزیع می شود.
Genius X با Iagon در Genius X ISPO در حال انجام همکاری کرد.

به نمایندگان ADA که در استخر GENS2 سهام دارند. IAG و GENSX دلار (به نسبت 50:50) پاداش داده می شود. علاوه بر این، Iagon دو میلیون دلار IAG را به عنوان پاداش برای نمایندگان توزیع خواهد کرد.مقدمه ای بر Iagon !!!

منبع اصلی:

https://medium.com/@GeniusXOfficial/an-introduction-to-iagon-a-decentralized-data-storage-provider-on-cardano-35663072136b

سلب مسئولیت: محتوای کاردانو برای همه دارای ماهیت اطلاعاتی است و نباید به عنوان توصیه سرمایه گذاری تفسیر شود. تجارت، خرید یا فروش ارزهای رمزنگاری شده باید یک سرمایه گذاری با ریسک بالا در نظر گرفته شود و به هر خواننده توصیه می شود قبل از هر تصمیمی تحقیق کند.

#کاردانو # مقدمه ای بر Iagon

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on Cardano4persian

ORIGINAL SOURCE

https://www.cardano4persian.com/?p=1718...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from Cardano4persian

See more
کاردانو در مقابل بیت کوین! کدام یک شبکه رمزنگاری غیرمتمرکزتر است؟
Cardano4persian
کاردانو در مقابل بیت کوین! کدام یک شبکه رمزنگاری غیرمتمرکزتر است؟

07/20/2022

·

333 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X