خالق کاردانو: بیت کوین بدترین دشمن خودش است و از اتریوم شکست خواهد خورد

3 months ago    90 views
Telegram LinkedIn
RavenDex, First Cross-Chain Swap DEX On The Cardano Ecosystem

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، بنیان‌گذار کاردانو، می‌گوید بیت کوین در مقایسه با اتریوم و سایر شبکه‌های اثبات سهام بسیار کند است. او در ادامه بیت کوین را بدترین دشمن خودش خواند و او را بازنده رقابت با اتریوم توصیف کرد.

به گزارش کوین تلگراف، مدیرعامل IOHK و هم‌بنیان‌گذار اتریوم می‌گوید بیت کوین به‌دلیل سرعت کم در یک ضعف رقابتی مهم قرار گرفته است و شبکه‌های اثبات سهام جایگاهش را تصاحب خواهند کرد.

بنیان‌گذار کاردانو در یک پادکست ۵ ساعته با لکس فریدمن (Lex Fridman)، دانشمند کامپیوتر و محقق هوش مصنوعی، درباره اینکه شبکه‌های اثبات سهام سرعت و عملکرد بهتری نسبت به اولین ارز دیجیتال ارائه می‌دهند بحث و گفتگو کرد و اظهار داشت:

مشکل بیت کوین آن است که بسیار کند و شبیه برنامه‌نویسی مین‌فریم‌ها (Mainframe) در گذشته است. تنها دلیلی که بیت کوین هنوز وجود دارد این است که سرمایه‌گذاری زیادی برای حفظ آن انجام گرفته است.

او با تأکید بر اینکه بیت کوین از نظر کاربردپذیری از رقبایش عقب افتاده است، درباره مکانیسم اجماع اثبات کار در بیت کوین گفت:

شما باید این لعنتی را ارتقا دهید.

هاسکینسون هم‌چنین از جامعه بیت کوین به این دلیل که تمایلی نسبت به نوآوری‌های فراتر از لایه اصلی این ارز دیجیتال ندارند انتقاد کرد و راهکارهای مقیاس‌پذیری لایه دوم بیت کوین را «بسیار شکننده» توصیف کرد.

بیت کوین بدترین دشمن خودش است. بیت کوین تأثیرات شبکه‌ای، نام برند و تصویب قانون‌گذاری را دارد. اما هیچ راهی برای تغییر سیستم، حتی نقاط ضعف آشکار آن وجود ندارد.

اگرچه بنیان‌گذار کاردانو می‌گوید اتریوم برای رقابت با بیت کوین رشد کرده است، اما دارای یک فرهنگ توسعه چابک است که تکامل را می‌پذیرد.

هاسکینسون گفت:

آن چیزی که واقعاً عالی است این است که اتریوم از چنین مشکلی رنج نمی‌برد و به نقطه‌ای می‌رسد که همان اثر شبکه بیت کوین را دارد، اما جامعه آن فرهنگ کاملاً متفاوتی دارد، آنها عاشق تکامل و ارتقا هستند.

خالق کاردانو افزود:

اگر مجبور شوم بین این دو سیستم شرط‌بندی کنم، می‌گویم که با احتمال بسیار بالایی اتریوم در مبارزه با بیت کوین برنده می‌شود.

هاسکینسون با این حال تصدیق کرد که نبرد برای سلطه بر ارز دیجیتال در مقایسه با رقابت بیت کوین و اتریوم بازی بسیار پیچیده‌تری است. او اظهار داشت بسیاری از بلاک چین‌های دیگر در حال رقابت برای به‌دست آوردن سهم عمده بازار بلاک چین هستند، جای تعجب نیست که کاردانو هم در بین آنها قرار دارد.

اطلس ارزدیجیتال


P2P Finance - Maximize your passive income with Cardano's first DeFi ecosystem.
P2P Finance is the first ecosystem that introduces an Affiliate / Referral program, with address milestones, to the DeFi industry. The P2P Token has 4 utilities, used to unlock the plethora passive earning opportunities within the platform. More Info - https://p2p.finance
Read the article in ARZ Digital

P2P Finance - Maximize your passive income with Cardano's first DeFi ecosystem