Logo
Cardano Ecosystem

Cardano4persian

07/18/2022

·

315 views


تشریح اثبات کار غیر تعاملی کاردانو

تشریح اثبات کار غیر تعاملی کاردانو با توجه به پیچیدگی شبکه کاردانو، مفهوم زنجیره جانبی برای مدت طولانی در حال توسعه بوده است. برای ایجاد یک تراکنش کارآمدتر و شفاف‌تر بین زنجیره اصلی و زنجیره جانبی، تیم توسعه NIPoPoWs...

تشریح اثبات کار غیر تعاملی کاردانو

یکی از برجسته ترین فناوری های بلاک چین در سال 2021، کاردانو یک ارز دیجیتال با پنجمین ارزش بازار بزرگ است. همچنین یک سکه بومی به نام ادا ایجاد کرده است که عملکرد خوبی در بازارهای ارزهای دیجیتال دارد. به عنوان یک شبکه، کاردانو از یک سیستم زنجیره جانبی استفاده می کند که شامل اجرای دو بلاک چین است. در ادامه نگاهی به اثبات کار غیر تعاملی کاردانو خواهیم انداخت.

لایه اول

اولین لایه! لایه تسویه کاردانو (CSL) نام دارد. که به عنوان مرکز مرکزی ادا عمل می کند. همچنین به عنوان دروازه پرداخت برای تسویه حساب های مختلف در داخل شبکه عمل می کند که بسیار امن و آسان برای پیاده سازی است.

لایه دوم

لایه دوم شبکه کاردانو لایه محاسباتی کاردانو (CCL) نام دارد. بر فناوری قراردادهای هوشمند تمرکز دارد. با این حال، فناوری جدیدی به نام NIPoPoW را نیز توسعه داد تا اطمینان حاصل شود که زنجیره جانبی و زنجیره اصلی به طور موثر کار می کنند. این راهنما به نحوه عملکرد این فناوری‌ها و سهم آنها در لایه حل و فصل کاردانو و لایه محاسباتی کاردانو می‌پردازد. با این حال، اجازه دهید ابتدا به نحوه عملکرد زنجیره های جانبی بپردازیم تا اثبات کار غیرتعاملی کاردانو را درک کنیم.

زنجیره های جانبی چیست؟

سایدچین سیستمی است که به دو بلاک چین اجازه می دهد به طور یکپارچه با هم تعامل داشته باشند. سرمایه گذاران می توانند از آن برای انتقال دارایی های خود از یک بلاکچین به بلاک چین دیگر استفاده کنند. این حرکت آنها را قادر می سازد تا ارزش خود را حفظ کنند و از تجربه نوسان اجتناب کنند. معامله بین یک زنجیره و زنجیره دیگر تغییر نمی کند. در عوض، مقدار رمز از زنجیره ارسال سوزانده می شود و همان مقدار از زنجیره دوم ایجاد می شود. اگرچه نام سکه هنوز برای کاردانو استفاده می شود، اما می تواند از ویژگی های این پلتفرم بهره مند شود.

شبکه کاردانو

شبکه کاردانو از قابلیت sidechain برای اتصال به اجزای مختلف کسب و کار ادا استفاده می کند. لایه اول، CSL، جایی است که تمام تراکنش های ادا در آن انجام می شود. لایه دوم، CCL، قابلیت‌های قرارداد جدیدی را معرفی می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد به سرعت ادا را از CSL به شبکه منتقل کنند. سایر اجزا بدون از دست دادن ارزش. اگر بین زنجیره اصلی و زنجیره جانبی انتقالی وجود داشته باشد، زنجیره جانبی اثبات کار را دریافت می‌کند و اینجاست که اثبات کار غیرتعاملی کاردانو وارد می‌شود.

اثبات کار غیر تعاملی کاردانو

IOHK، گروهی از توسعه دهندگان کاردانو، یک سیستم اثبات کار غیر تعاملی را معرفی کرده است که به زنجیره های جانبی کمک می کند. این سیستم که به نام NIPoPoWs شناخته می‌شود، یک رویداد خاص را بدون نیاز به بارگیری تمام جزئیات از بلوک منبع، تأیید می‌کند. این سیستم ها به اثبات این که یک بلوک خاص بدون نیاز به کاربر برای دانلود تمام داده ها از بلوک پیدایش اتفاق افتاده است کمک می کند.

مزیت اصلی بلاک چین و زنجیره جانبی این است که آنها باید برای اطمینان از کارآمد بودن تراکنش ها با هم کار کنند. این امر مستلزم این که ماینرها در زنجیره جانبی ثابت کنند! که تراکنش ها در CSL انجام گرفته اند. در طول یک تراکنش، NIPoPoW داده ها را از بلوک پیدایش یک زنجیره می گیرد. باید توجه داشت که NIPoPoW داده‌هایی را که معمولاً مگا هستند را به داده‌های ارسالی سریع فشرده می‌کنند. هنگامی که طرف دریافت کننده NIPoPoW ها را دریافت کرد، آنها ثابت خواهند کرد که پول خلق کرده اند. هر بلوک در یک بلاک چین بسیار زیاد است. با این حال، به گفته توسعه دهندگان، برای تکمیل یک بلوک، هش آن باید با ده صفر شروع شود.

موارد نادر

در موارد نادر، یک بلوک می تواند با 15 هش شروع شود و به یک بلوک فوق العاده تبدیل شود. سوپر بلوک نادررخ می دهد. اما نشان دادن اثبات موفقیت آمیز بودن بلوک برای کارهایی که از زمان بلوک اولیه انجام گرفته کافی می باشد. یک قرارداد هوشمند شبیه یک قرارداد معمولی است که شامل رویه ای است که شامل میزبانی آن است. هدف CCL ارائه انواع قراردادهای هوشمند به دنیای Defi است. NIPoPoW ها همچنین می توانند به نفع ادا مورد استفاده قرار گیرند. فرض کنید ممکن است فردی بخواهد ادا خود را از لایه تسویه کاردانو (CSL) به لایه محاسباتی کاردانو (CCL) با استفاده از یک قرارداد هوشمند منتقل کند. این حرکت تنها به یک مرحله نیاز دارد،

نحوه عملکرد NIPoPoW

ایجاد NIPoPoW راهی برای کاهش پیچیدگی انتقال طرفین بود. در ابتدا این مفهوم به عنوان PoPoW شناخته می شد. با این حال، توسعه دهندگان در نهایت آن را به یک تعاملی تغییر دادند زیرا فرستنده و گیرنده مراحل مختلفی را برای اثبات تراکنش تکمیل می کردند. از آنجایی که تراکنش رایت باید قبل از ایجاد یک تراکنش جدید تکمیل شود، شامل ایجاد یک تراکنش جدید است که سپس داده‌های تراکنش قبلی را جمع‌آوری می‌کند. انجام این کار منجر

به تراکنش های مضاعف می شود. از آنجایی که تراکنش ها غیر تعاملی هستند، نیازی به تکمیل آنها برای ارسال مدارک مورد نیاز توسط کاربران را از بین می برد. با این حال، این بدان معنا نیست که کاربران تراکنش ها را انجام نمی دهند. فقط یک تراکنش برای ارسال مدرک لازم کافی است. به ویژه، کیف پول های موبایل برای ایجاد و انطباق NIPoPoW بسیار مفید خواهند بود. اینها به کاربران اجازه می دهد تا در هر تراکنش مقدار کمی از داده ها را ایجاد کنند. مزیت این روش این است که داده ها خیلی سریع رشد نمی کنند. با توجه به ماهیت فناوری NIPoPoWs، ایجاد زنجیره های جانبی در کاردانو بسیار آسان تر است. این زنجیره های جانبی دارای ویژگی های مختلفی مانند مقیاس پذیری، قابلیت همکاری و ارتقاء هستند.

کلمه پایانی

با توجه به پیچیدگی شبکه کاردانو، مفهوم زنجیره جانبی برای مدت طولانی در حال توسعه بوده است. برای ایجاد یک تراکنش کارآمدتر و شفاف‌تر بین زنجیره اصلی و زنجیره جانبی، تیم توسعه NIPoPoWs را توسعه داد. این روش ها برای کمک به ایجاد یک تراکنش امن تر و سریعتر بین mainchain و sidechain طرح ریزی شد. از طریق اثبات کار غیر تعاملی کاردانو، می توان تراکنشی را نشان داد که بدون نیاز به ارائه تمام جزئیات می باشد، که این روند را سرعت می بخشد و کارایی تراکنش های مالی را افزایش می دهد. این فناوری می تواند توسط بانک ها و موسسات مالی مختلف در سطح جهان مورد استفاده قرار گیرد.نگاهی به اثبات کار غیر تعاملی کاردانو در کاردانو برای همه

منبع:

https://cryptoknowmics.com/news/beginners-guide-to-cardanos-non-interactive-proof-of-work

سلب مسئولیت: محتوای کاردانو برای همه دارای ماهیت اطلاعاتی است و نباید به عنوان توصیه سرمایه گذاری تفسیر شود. خرید و فروش ارزهای دیجیتال باید یک سرمایه گذاری با ریسک بالا در نظر گرفته شود. و به هر خواننده توصیه می شود! قبل از هر تصمیمی تحقیق کند.

#کاردانو # نگاهی به اثبات کار غیر تعاملی کاردانو

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on Cardano4persian

ORIGINAL SOURCE

https://www.cardano4persian.com/?p=1795...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from Cardano4persian

See more
کاردانو در مقابل بیت کوین! کدام یک شبکه رمزنگاری غیرمتمرکزتر است؟
Cardano4persian
کاردانو در مقابل بیت کوین! کدام یک شبکه رمزنگاری غیرمتمرکزتر است؟

07/20/2022

·

341 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X